Allison Road – horror inspirowany demem Silent Hills

Spacerek po pustym (teoretycznie) mieszkaniu, który zamieni się w koszmar.

Brytyjskie, sześcioosobowe studio Lilith rozpoczęło prace nad Allison Road we wrześniu ubiegłego roku – kilka tygodni po premierze P.T – słynnego dema Silent Hills. Lada dzień gra wejdzie w fazę pre-alpha, a twórcy pochwalili się właśnie prototypowym gameplayem.

Allison Road czerpie z P.T to co najlepsze – fotorealistyczną grafikę, pozornie bezpieczne, domowe otoczenie i wiszący w powietrzu niepokój, który zwiększa się w miarę upływu czasu. Mechanika także jest identyczna – obserwujemy widok z perspektywy pierwszej osoby i możemy jedynie dokonywać prostych interakcji z obiektami np. oglądać zdjęcia, czy włączać telewizor.

W grze przejmiemy kontrolę nad bezimiennym bohaterem, który budzi się pewnego dnia z amnezją. Naszym zadaniem jest odkrycie miejsca pobytu pozostałych członków rodziny w trakcie pięciu dni. W rozwikłaniu tajemnicy przeszkadzać nam będą mroczne byty z przerażającą Lily na czele.

Allison Road została już zaakceptowana na Steam Greenlight, a jej premiera zaplanowana jest na trzeci kwartał 2016 roku. Gra będzie kompatybilna z Oculus Riftem. Nie wiadomo czy pojawi się na innych platformach niż PC.