GoPro tworzy mobilną aplikację do edycji wideo

Jak twierdzi serwis TechCrunch, Tony Bates - prezes GoPro, na spotkaniu z inwestorami zdradził, że już wkrótce jego firma oprócz świetnych kamer sportowych wypuści na rynek aplikację dla ich użytkowników.

Mobilny edytor wideo to świetny pomysł – w końcu nie każdy użytkownik GoPro ma dostęp do zaawansowanych programów do montażu filmów, chęć ich montowania, czy chociażby wiedzę, która pozwoliłaby na atrakcyjną obróbkę nagranej „surówki”.

Oczywiście jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, możemy się jednak domyślać, że darmowy edytor nie będzie zbyt skomplikowany. A co z jego możliwościami? Patrząc na to, jak kamery GoPro zmieniły światek filmowania sportów ekstremalnych, można chyba założyć, że edytor GoPro zyska dużą rzeszę zwolenników.

Bates zapowiedział również, że GoPro pracuje nad usługą działającą w Chmurze, która sama będzie analizować nasze nagrania i montować z nich automatycznie, bardzo atrakcyjnie wyglądające filmy. To na razie jednak wczesny koncept i minie jeszcze kilka lat zanim zostanie on w pełni zaimplementowany.

Powiązane treści:

Jaka kamera sportowa na rower?

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.