PayPal już nie jest częścią eBay’a

PayPal już nie jest częścią eBay’a

Prezes i CEO PayPal, Dan Schulman, dołączył do pracowników i klientów, aby wcisnąć kultowy przycisk PayPal i uderzyć dziś rano w dzwon otwarcia na NASDAQ. PayPal stał się dzisiaj niezależną spółką publiczną z symbolem giełdowym “PYPL” – http://www.businesswire.com/news/home/20150720005788/en/PayPal-Celebrates-Listing-Nasdaq-Completes-Separation-eBay#.Va0FI0VCVplJako światowa, otwarta platforma płatności cyfrowych, a także najbardziej zaufany i popularny portfel elektroniczny, jesteśmy podekscytowani mogąc świętować wejście na giełdę i rozpoczęcie naszego następnego rozdziału,” powiedział Dan Schulman, Prezes i CEO PayPal. ”

Technologia mobilna przekształca płatności, czyniąc je prostszymi, bezpieczniejszymi i bardziej przystępnymi dla ludzi w dysponowaniu i zarządzaniu ich pieniędzmi. Jako niezależna firma, widzimy przed PayPal ogromną szansę na rozwinięcie naszej roli czempiona dla konsumentów i partnera dla sprzedawców oraz pomocy w kształtowaniu branży wraz z szybko postępującą digitalizacją pieniądza.”

PayPal jest w bardzo dobrej pozycji, aby dostarczyć ludziom na całym świecie korzyści związane z cyfrowymi pieniędzmi. W 2014, przeprocesowaliśmy 235 miliardów dolarów w całkowitym wolumenie płatności i osiągnęliśmy ponad 8 miliardów dolarów przychodu. Również w zeszłym roku, przeprocesowaliśmy 46 miliardów dolarów w wolumenie płatności mobilnych. Świadczymy usługi dla ponad 169 milionów aktywnych użytkowników, na 203 rynkach na całym świecie.

“Skupiamy się na wykorzystanie naszych atutów w celu osiągnięcia długoterminowego wzrostu dla naszej spółki i akcjonariuszy. PayPal jest unikalny. Cechuje nas koncentracja na płatnościach cyfrowych, głębokie zaangażowanie w obsługę klienta, pęd do innowacji i technologicznie uniwersalną platformę, która stwarza wartość dla naszych konsumentów i sprzedawców, zarówno w ramach aplikacji, jak i coraz częściej fizycznych sklepów.” – dodaje Schulman.

PayPal był poprzednio notowany na NASDAQ pod tym samym symbolem “PYPL”, jeszcze zanim został przejęty przez eBay w 2002, za 1.5 miliarda dolarów. “Chcielibyśmy podziękować naszym przyjaciołom z eBay za ich olbrzymie wsparcie i partnerstwo przez ostatnie 12 lat,” podsumował Schulman.

Zgodnie z warunkami separacji, 17 lipca 2015, akcjonariusze będący w posiadaniu akcji zwykłych eBay, z końcem 8 lipca 2015 (“Dzień Rejestracji) otrzymali dystrybucję jednej akcji zwykłej PayPal na każdy udział w eBay w Dniu Rejestracji. Nie dystrybuowano żadnych akcji cząstkowych PayPal.

Od 6 lipca 2015, akcje PayPal były sprzedawane na zasadzie “When Issued – WI”, pod symbolem “PYPLV”, umożliwiając inwestorom na handel prawem otrzymania akcji PayPal w ramach dystrybucji. Sprzedaż akcji zwykłych PayPal na zasadzie “WI” zakończyła się wraz z zamknięciem giełdy 17 lipca. Od dzisiaj rozpoczęła się regularna sprzedaż akcji zwykłych PayPal na NASDAQ, pod symbolem “PYPL”.