Shenmue 3 pobił rekord Kickstartera

Zapowiedź Shenmue 3 była jednym z największych zaskoczeń tegorocznych targów E3, podobnie jak sposób finansowania gry. Sentymentalni fani nie dali się długo prosić. W trakcie miesiąca uzbierali w serwisie Kickstarter 6,33 mln dolarów!

Tym samym zbiórka Shenmue 3 przeszła do historii, bijąc na głowę poprzedni rekord 5,54 mln dolarów, który należał do gry Bloodstained: Ritual of the Night (duchowego spadkobiercy Castlevanii). Shenmue 3 to nie tylko najdroższa gra w historii Kickstartera. To także jeden z 10 projektów, które zdobyły największą ilość pieniędzy we wszystkich kategoriach serwisu.

Do liderów na liście – Pebble Time (20,3 mln dolarów), Coolest Cooler (13,28 mln dolarów) i Pebble (10,26 mln dolarów) jeszcze sporo brakowało, ale do konsoli OUYA już relatywnie niewiele – „zaledwie” 2,3 mln dolarów. Ciekawe, jak szybko kolejna gra wideo pobije ten rekord.

Popularność Shenmue 3 to nie tylko kwestia sentymentu. To coś w rodzaju hołdu oddanego serii, która zmieniła oblicze gatunku action RPG. W latach ’90 nie było gier RPG posiadających świetną oprawę wizualną, otwarty, bogaty świat wypełniony mini-grami i scenkami QTE, które dodawały filmowego doświadczenia. Przed twórcami stoi nie lada wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom graczy, którzy przez 14 lat marzyli o kontynuacji serii. Shenmue 3 zadebiutuje na konsolach PS4 i komputerach PC nie wcześniej niż w 2017 roku – gracze będą jeszcze trochę musieli uzbroić się w cierpliwość

0
Źródło: Gamespot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.