Twórca Tetrisa przedstawia nowy system magazynowania energii słonecznej

Henk Rogers, twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier komputerowych, w wieku 61 lat stworzył system zwany Blue Ion, który pozwolił mu się całkowicie odciąć od sieci energetycznej.

Nowy system magazynowania energii słonecznej pozwala Rogersowi zasilić całą posiadłość liczącą 560 metrów kwadratowych i dwa samochody Tesli. Blue Ion ma pozwolić klientom posiadającym panele słoneczne na zminimalizowanie poboru prądu ze zwykłej sieci energetycznej, a nawet całkowite odcięcie się od niej.

Rogers nie podaje żadnych szczegółów technicznych, ale istotą inwestycji mają być przełomowe baterie opracowane przy współpracy z Sony. W porównaniu do tradycyjnych baterii Blue Ion nie wymagają żadnego chłodzenia pozostając w stałej temperaturze bezpiecznej dla domu i sieci, a do tego są w stanie pracować bez przerwy przez 20 lat.

Mężczyzna od kilku lat aktywnie zaangażowany jest w sprawy dotyczące ochrony środowiska. Przyznaje, że wiele ludzi wzbrania się przed wyposażeniem swoich domów czy firm w systemy fotowoltaiczne z uwagi na wysoki koszt inwestycji. Choć nie podaje on ceny przykładowego zestawu Blue Ion to zapewnia, że koszt takiej instalacji zwróci się w ciągu 5-7 lat.

System ma wejść do sprzedaży już 1 sierpnia.

0
Źródło: Moneycnn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.