Właśnie tak HP wykorzysta zalety Windows 10

Pierwszą z zapowiedzianych dla Windows 10 usług jest Sure Start BIOS. Ma ona sprawdzać oprogramowanie układowe komputera przed rozruchem systemu operacyjnego by wykryć złośliwy kod lub inne modyfikacje. Sure Start BIOS wykorzystuje mechanizm Device Guard w Windows 10 i ma być dostępny dla notebooków Elite i ZBook.
Właśnie tak HP wykorzysta zalety Windows 10

HP zapowiedział również, że dla wszystkich notebooków przeznaczonych na rynek biznesowy aktualizacja do Windows 10 będzie dostępna już od sierpnia. Od października wszystkie oferowane komputery tej firmy mają być dostępne z preinstalowaną “Dziesiątka”.

Pojawiły się też dwa nowe urządzenia w ofercie, które od początku były wprowadzane z myślą o Windows 10 i klientach firmowych. HP EliteBook Folio 1020 Bang & Olufsen Edition jest właściwie nieco ulepszoną wersją dostępnego już w ofercie HP laptopa z procesorem Core M i wyświetlaczem 1080p lub 1440p (do wyboru). Z kolei HP Pro Tablet 608 to 8-calowy tablet (2048 x 1536 pikseli, proporcje 4:3) z 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci eMMC, procesorem Atom-Z8500, portem USB Typce-C i zestawem akcesoriów, takich jak stacje dokujące, rysiki czy klawiatury.

Cena HP EliteBook Folio 1020 Bang & Olufsen Edition nie jest jeszcze znana, urządzenie ma pojawić się w sprzedaży na jesieni. HP Pro Tablet 608 wejdzie do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 479 dolarów za najtańszą wersję.

Więcej:HPtablety