Za sprawą nowych technologii zapamiętujemy coraz mniej

Gdy przechowujemy informację na urządzeniu i nie przywołujemy jej w pamięci mózg nie traktuje jej priorytetowo i z upływem czasu przestajemy o niej pamiętać. W trakcie badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab ponad połowa ankietowanych dorosłych Europejczyków nie mogła przypomnieć sobie bez pomocy smartfonu numeru telefonu swojego dziecka lub do miejsca pracy. Około jedna trzecia nie pamiętała numeru telefonu partnera. 91% badanych Amerykanów zaś przyznało, że wykorzystuje internet i urządzenia jako substytut swojej pamięci. 79% Europejczyków stwierdziło, że z internetu korzysta niemal bez przerwy.
Za sprawą nowych technologii zapamiętujemy coraz mniej

53% najmłodszych respondentów twierdzi, że na swoich smartfonach przechowuje wszystko, co muszą wiedzieć lub pamiętać. Nic dziwnego, że ponad połowa (51%) Amerykanów i 40% Europejczyków przyznało, że utrata telefonu lub wyciek przechowywanych na nich danych spowodowałby w nich silny niepokój, a nawet panikę (34%).

Choć dzięki nowym technologiom nasze życie stało się wygodniejsze, a w celu znalezienia interesujących nas informacji nie musimy biegać do bibliotek zwolnienie zasobów własnej pamięci może okazać się na dłuższą metę zgubne. Jeśli już jednak decydujemy się na przechowywanie prywatnych informacji na mobilnych urządzeniach warto zadbać o ich bezpieczeństwo -badanie Kaspersky Lab pokazało, że o zabezpieczeniach pamięta jedynie co czwarty użytkownik.