Corel Painter 2016: nadchodzi rewolucja!

Ktoś z Was korzysta?

„Wszechstronność programu Corel Painter jest po części zasługą niesamowitej społeczności artystów, którzy uwielbiają go tak samo jak my. Dzięki ich komentarzom i sugestiom stworzyliśmy najbardziej stabilną, zaawansowaną i innowacyjną wersję programu Painter w historii” — powiedział Chris Pierce, menedżer ds. produktu Corel Painter. „Usprawnienia w wydajności sprawiają, że program Painter 2016 jest do dziewięciu razy szybszy niż poprzednie dwie wersje. Dodaliśmy 131 nowych pędzli, jakich nie uda się znaleźć w żadnej innej aplikacji, nawet w starszych wersjach programu Painter. Program Painter 2016 to także dynamiczne narzędzia edukacyjne, ze znacząco usprawnionym tokiem pracy. Jeśli od kilku lat nie korzystasz z programu Painter, najwyższy czas się nim znów zainteresować. Na pewno zachwyci Cię to, co zobaczysz”.

Nowe funkcje programu Corel Painter 2016 pozwalają artystom koncepcyjnym, ilustratorom, fotografom i grafikom wyrazić siebie w najbardziej autentyczny sposób:

Innowacyjna technologia pędzli

Od samego początku program Corel Painter oferował najbardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie grafiki cyfrowej. Dzięki 131 nowym i wyjątkowym pędzlom wersja Painter 2016 nadal przesuwa granice możliwości w obszarze Natural-Media®.

·

Audio Expression:

Pędzle reagujące na dźwięk. Użytkownicy mogą modyfikować rozmiar, kąt i zmienność koloru dowolnego pędzla, odtwarzając muzykę w tle lub bezpośrednio na komputerze.

·

Dynamic Speckles:

Mechanizmy fizyki systemu cząstek powiązane ze sterowaniem grubością pędzla umożliwiają użytkownikom tworzenie soczystych pociągnięć pędzla lub rozprysków Natural-Media. Plamki w śladach pędzla są naprawdę dynamiczne i generowane w chwili malowania.

·

Specjalne łączenie środków malarskich:

Nowe typy dotknięć — oparte na cząstkach i technikach ciekłego tuszu, akwareli lub impastu — zapewniają bardziej realistyczne pociągnięcia pędzla niż kiedykolwiek dotąd.

·

Obracanie papieru i map przepływu:

Zmieniając kąt tekstur papieru i map przepływu, można uzyskać niespotykaną różnorodność pociągnięć pędzla, a tym samym efekty możliwe do osiągnięcia tylko w malarstwie tradycyjnym.

Ulepszenia wydajności

Dzięki przyspieszeniu pracy, większej wydajności i lepszej obsłudze plików program Painter 2016 jest najbardziej stabilną i uniwersalną wersją.

·

Szybkość i stabilność:

Pędzle programu Painter 2016 są do trzech razy szybsze niż te z programu Painter 2015 i do dziewięciu razy szybsze od tych z programu Painter X3.

·

Mieszanie 2.0:

Ulepszone mieszanie między warstwami i typami środków malarskich sprawia, że edytowanie wariantów pędzli mieszających stało się łatwiejsze, szybsze i działa płynniej niż dotąd, nie zostawiając białych prążków na płótnie.

·

Importowanie plików pędzla programu Adobe Photoshop:

Można zaimportować znaczki opartych na pikselach pędzli programu Adobe Photoshop i dostosować je w programie Painter.

Interfejs z możliwością dostosowywania

Obszar roboczy jest dla artystów i projektantów bardzo ważny. W programie Painter 2016 można łatwo dostosowywać interfejs użytkownika do określonego toku pracy lub własnych upodobań.

·

Opcje kolorów interfejsu użytkownika:

Elastyczne opcje kolorów interfejsu użytkownika pozwalają użytkownikom wybrać oprócz domyślnego koloru szarego także takie schematy jak ciemny, sepia czy szron.

·

Zmiana koloru tła:

Kolor tła interfejsu użytkownika można zmienić na dowolny kolor z koła kolorów programu Painter.

·

Widoki dokumentu:

Można łatwo przełączać widok domyślny, pojedynczego dokumentu oraz prezentacji, aby móc skupić się na konkretnych elementach interfejsu.

Zintegrowane narzędzia edukacyjne

Poznawanie programu Painter 2016 przez początkujących jest teraz dynamicznym i płynnym procesem. Zintegrowane materiały szkoleniowe ułatwiają naukę obsługi programu Corel Painter, ponieważ są aktualizowane w zależności od tego, z czym użytkownik już się zapoznał.

·

Podpowiedzi pędzli:

Kontekstowe podpowiedzi pędzli stanowią źródło przydatnych wskazówek dotyczących określonych technologii pędzli. Pomagają one użytkownikom odkrywać różne sposoby posługiwania się wyjątkowymi funkcjami programu Painter.

·

Wizualne etykiety narzędzi:

Ilustracje ułatwiają zrozumienie, w jaki sposób zmiany wprowadzone za pomocą elementów sterujących pędzli programu Painter wpływają na ich efekt ich stosowania.

·

Udostępnianie materiałów:

Materiały można łatwo udostępniać dzięki możliwości eksportowania wszystkich pędzli niestandardowych, papierów, deseni i map przepływu do niestandardowego pliku przybornika (BOX).

Ceny i dostępność:

Painter 2016 jest dostępny w cenie 1599 zł za wersję pełną i 859 zł za uaktualnienie. Program wydano w języku angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim i chińskim (chiński tradycyjny). Zarówno wersja do pobrania, jak i pudełkowa, wraz z bezpłatnymi 30-dniowymi wersjami próbnymi, są dostępne pod adresem

painterartist.com/2016

. Więcej zasobów dotyczących programu Painter, w tym materiały dla recenzentów, obrazki i filmy, można znaleźć w witrynie

corel.com/newsroom/corelpainter

.