Guild Wars 2 przeszło na model F2P

Seria Guild Wars od ponad dekady dzielnie trzymała się swojego modelu biznesowego. Gracz płacił raz za dostęp do gry i nie ponosił potem żadnych miesięcznych opłat abonamentowych. Arena.net uznała jednak, że trzeba iść z duchem czasu.

Od czasu premiery Guild Wars 2, która miała miejsce trzy lat temu, studio wydało aż 40 bezpłatnych dodatków. By zachęcić jeszcze większą liczbę graczy do tej sieciowej przygody Arena.net uznała, że najwyższy czas zaoferować grę bezpłatnie każdemu, kto jest nią zainteresowany.

Klienta gry można już bezpłatnie pobrać z TEGO linku. Należy jednak mieć na uwadze, że konto F2P będzie ograniczone w stosunku do normalnego. To oznacza mniejszą liczbę slotów na postacie, brak możliwości używania czatu globalnego oraz brak możliwości bezpośredniego przekazywania złota i przedmiotów innym graczom. Użytkownicy darmowych kont nie będą też mogli poruszać się od początku po całym świecie gry (obszar startowy opuszczą po osiągnięciu 10 poziomu, z opcji „Looking for group” skorzystają na poziomie 30, a rozgrywki World vs World staną się dostępne dopiero od poziomu 60).

Arena.net ma nadzieję zarobić na sprzedaży dodatku Heart of Thorns, który zadebiutuje już niebawem oraz – jak do tej pory – na mikrotransakcjach.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.