Startup Weekend Space po raz pierwszy w Polsce

Startup Space Weekend to wydarzenie, które gromadzi kilkadziesiąt osób związanych z branżą sektora kosmicznego -projektantów, programistów, marketerów czy przedsiębiorców, by w opracowanych na miejscu zespołach rozwijać własne projekty biznesowe. Ze wszystkich pomysłów w formie głosowania wybierane są te najciekawsze. Dziesięć projektów, które zebrało najwięcej głosów, jest rozwijanych przez kolejne dwa dni do bardziej dojrzałej formy.

Do dyspozycji zespołów są mentorzy, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz naprowadzają zespoły na nowe tory biznesowej kreatywności. Pod koniec ostatniego dnia SWS pomysły są prezentowane przed panelem ekspertów, który wybiera zwycięzców. Eksperci pochodzą z różnych środowisk: od naukowych, poprzez inżynieryjne i administracyjne (np. Europejska Agencja Kosmiczna), aż po inwestycyjne. Pierwszy Startup Weekend Space w Europie, mający miejsce w Bremie, zakończył się stworzeniem kilku projektów, które obecnie rozwijane są na większą skalę. Z dostępnych informacji wynika, że przynajmniej dwa zespoły nawiązały kontakt z potencjalnymi inwestorami.

Dla pierwszych dwudziestu uczestników Startup Weekend Space Gdańsk wejściówki na wydarzenie są w najniższej cenie. Rejestracja odbywa się na stronie wydarzenia: http://startupweekendspace.co/