Książka współtworzona przez… eksperta od hakingu

Fani sagi Millennium, zapoczątkowanej powieścią "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", będą mogli zanurzyć się w niezwykle realistycznym świecie hakingu. W powstawaniu opublikowanej dzisiaj ostatniej części serii – "Co nas nie zabije" – brał udział David Jacoby, ekspert z Kaspersky Lab.
David Jacoby

David Jacoby

David Jacoby, starszy badacz ds. bezpieczeństwa IT z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz działającego w Kaspersky Lab posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży bezpieczeństwa IT. Jacoby współpracował ściśle z autorem nowej książki, Davidem Lagercrantzem, dodając realizmu scenom hakerskim w powieści.

Aby czytelnik mógł wyobrazić sobie, jak działa cyberprzestępca, Jacoby pomógł Lagercrantzowi wniknąć w umysł profesjonalnego hakera w celu lepszego zrozumienia stosowanych technik. Poza tym, ekspert szczegółowo wyjaśnił różne sposoby zdalnego dostępu do systemu komputerowego oraz kluczowe koncepcje, takie jak trojany, wirusy, luki w zabezpieczeniach itp.

„David chciał włączyć do książki scenariusze, które są niezwykle trudne do zrealizowania i jeszcze trudniejsze do wyrażenia i ożywienia na papierze. Omówiliśmy wspólnie różne sytuacje i dodaliśmy wiarygodności fabule, uzyskując kilka niezwykle ekscytujących scen włamań hakerskich” – powiedział David Jacoby, starszy badacz bezpieczeństwa w Globalnym Zespole ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab.

Więcej informacji o szczegółach współpracy eksperta z Kaspersky Lab z autorem powieści znajduje się w poście „Jak niespodziewanie stałem się Lisbeth Salander” opublikowanym na oficjalnym blogu Kaspersky Lab: https://plblog.kaspersky.com/hakowanie-ksiazki-jak-niespodziewanie-stalem-sie-lisbeth-salander/3486/.

Trylogia Millennium została pierwotnie napisana przez szwedzkiego autora Stiega Larssona i składa się z następujących książek: „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”.

0
Źródło: Kaspersky Lab
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.