Acer: nowe urządzenia z myślą o uczniach i studentach

Acer: nowe urządzenia z myślą o uczniach i studentach

“Z dumą przedstawiamy szeroką ofertę produktów z Windows 10” – zakomunikował Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer ” Urządzenia z trybem Continuum notebooki, desktopy, tablety i smartfony – oferują szerokie możliwości, które pomogą użytkownikom w codziennej pracy i nauce”.

Laptopy z nowej serii posiadają wszystkie niezbędne elementy, pozwalające na ich wykorzystanie do codziennej pracy, nauki i rozrywki. Seria E obejmuje notebooki w różnych rozmiarach (wyświetlacze 15.6″ lub 17.3″) i kolorach. Wszystkie posiadają nowoczesne procesory Intel, karty graficzne NVIDIA GeForce 920M lub 940M z dedykowaną pamięcią GDDR3, do 16 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności do 2 TB lub hybrydowy 1 TB.

Laptopy wyposażono w szereg technologii mających wpływ na codzienne korzystanie z komputera. Technologia MU-MIMO zapewnia do trzech razy szybszy transfer, podczas korzystania z najnowszego standardu łączności bezprzewodowej 802.11ac. Technologia BlueLight Shield stosowana w ekranach LCD zmniejsza natomiast zmęczenie oczu spowodowane długotrwałą pracą z urządzeniem, redukując emisję niebieskiego światła. Acer TrueHarmony, czyli kombinacja odpowiedniej konstrukcji i oprogramowania, dostarcza wspaniałych wrażeń dźwiękowych. Nadaje głębi dźwiękowi w filmach, grach i muzyce, wzmacnia basy i wrażenie przestrzenności. Acer Purified Voice wykrywa i rozpoznaje głos mówiącego, nawet w głośnym otoczeniu. Pozwala na komfortowe korzystanie z pomocy asystentki Cortana – póki co, w kilku językach obcych, chociaż nadal trwają prace nad wprowadzeniem wersji polskojęzycznej. Cortana ułatwi i przyspieszy głosowe wyszukiwanie informacji oraz bezdotykową obsługę komputera.

Pierwsze urządzenia z systemem operacyjnym Windows 10 są dostępne w sprzedaży od września. Kolejne urządzenia z Windows 10, które pojawią się w najbliższych tygodniach:

  • notebook 2-w-1 Switch 10 E – dzięki zawiasom Acer Snap Hinge 2 jest łatwo konwertowalny do 4 trybów pracy (tablet, laptop, namiot i tryb prezentacji). Jest to urządzenie, które łączy wydajność laptopa z mobilnością tabletu. Pojemna bateria zapewnia do 12 godzin pracy i rozrywki.
  • notebooki konwertowalne z serii R 13 – cieńsze niż 2 cm, z zawiasami Acer Ezel Aero Hinge, które pozwalają na obrót 13.3-calowego ekranu o 180 stopni i ustawienie R 13 w jeden z aż 6 trybów pracy. Ekran został starannie zaprojektowany z wykorzystaniem technologii IPS, Zero Air Gap i ochronnej powłoki Corning Gorilla 3.
  • notebooki konwertowalne z serii R 11 – z wyświetlaczem o przekątnej 11.6″, obracającym się o 360o, są wystarczająco kompaktowe, by zmieścić się w torebce czy plecaku. Funkcja Acer Bluelight ShieldTM skutecznie chroni oczy podczas długotrwałej pracy z urządzeniem.
  • desktopy All-in-One z serii Z3, ZC i Z1 – dają możliwość wyboru rozmiaru wyświetlacza (od 18.5″ do 24″), rozdzielczości HD lub Full HD oraz ekranu dotykowego. Ergonomiczna podstawa łatwo dopasowuje się do użytkownika – odchyla się od -5 do 25 stopni. Ponadto Aspire Z3 posiada głośniki z funkcją Acer True Harmony i Dolby Digital PlusTM Home Theater®, zapewniając doskonały dźwięk podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i codziennej pracy.

Poza wymienionymi urządzeniami pracującymi w systemie Windows 10, wciąż jest dostępna darmowa aktualizacja na wszystkie laptopy, komputery stacjonarne i tablety z systemem Windows 7 oraz Windows 8/8.1 zaprezentowane w 2015 roku.

Nowy, bardziej intuicyjny system operacyjny stanowi udoskonalenie swoich poprzedników i zawiera dodatkowe aplikacje, usprawniające pracę na komputerze.

Z największą radością i oczekiwaniem użytkownicy przyjęli zmiany w Menu Start nowego Windowsa. Jest ono bardziej przejrzyste niż w poprzednich wersjach. Jego wygląd i aplikacje można bardzo łatwo dostosować do własnych wymagań, wybierając te, których używamy najczęściej.

System obsługuje również wirtualne pulpity, które są bardzo pomocne w przechodzeniu między zadaniami, zwiększając jednocześnie przestrzeń roboczą. Ułatwi to pracę w wielu programach na raz i uporządkowanie otwartych okien. Wyszukiwarka Microsoft Edge pozwala na błyskawiczne korzystanie z zasobów Internetu. Na otwartej stronie istnieje możliwość wykonywania notatek i kopiowania wybranego obszaru. Edge ułatwia też szybkie dzielenie się treścią dzięki powiązaniu z mediami społecznościowymi.

Lista wszystkich urządzeń wspieranych aktualizacją do Windows 10 znajduje się na stronie: bit.ly/Acer_Windows_10. Wszystkie wspomniane urządzenia zostały szerzej opisane na oficjalnej stronie Acer: http://www.acer.pl/. Pomocą w dostosowaniu funkcji Windows 10 do swoich potrzeb mogą się okazać instrukcje, znajdujące się na stronie: http://bit.ly/Win10_instrucje.

Więcej:Acer