Asus BU401- biznesowy ultrabook z gwarancją niezawodności

Asus BU401- biznesowy ultrabook z gwarancją niezawodności

Nowe laptopy ASUSPRO Advanced BU401 zostały wyposażone w procesory Intel Core, zintegrowane karty graficzne Intel HD Graphics 4400 lub NVIDIA GeForce GT 730M oraz do 12GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy tu także 14-calową matrycę Full HD, którą możemy odchylić o 160 stopni. Komputer w najwyższej konfiguracji posiada dysk SSD 256GB oraz HDD o pojemności 750GB. Całość zamknięta jest w obudowie wykonanej z wzmocnionego włókna węglowego o grubości 20,5 mm w najszerszym miejscu. Dodatkowo producent wyposażył laptopa w odporną na zalania klawiaturę oraz antywstrząsową obudowę dysku twardego.

To jednak nie wszystko. Notebook biznesowy powinien być nie tylko wydajny, ale także gwarantujący bezpieczeństwo poufnych danych. Pod tym względem Asus nie zawodzi. Przed atakami hakerów chcących przechwycić hasła i klucze szyfrujące poufne dane chroniTrusted Platform Module (TPM) v1.2. Moduł TPM umożliwia bezpieczne uruchamianie aplikacji, a także znacznie zwiększa wiarygodność transakcji i połączeń. Czytnik linii papilarnych przenosi natomiast ochronę danych i autoryzację na zupełnie nowy poziom. Czujniki skanera częstotliwości radiowych (RF) są mniej wrażliwe na częste zjawiska takie jak sucha, wytarta, stwardniała, brudna czy przetłuszczona skóra, dzięki czemu nie mają one wpływu na precyzyjny odczyt obrazu linii papilarnych.

Przed kradzieżą chroni także rozwiązanie Computrace LoJack. Umożliwia on zdalne lokalizowanie zagubionych urządzeń, jak również ich blokowanie i usuwanie danych, zanim wpadną w nieodpowiednie ręce. Zespół odzyskiwania laptopów LoJack współpracuje z policją w celu odnajdowania zagubionych oraz skradzionych sprzętów i zwracania ich właścicielom.

Ważnym dodatkiem jest także gwarancja niezawodności. Komputery zamówione do 31 grudnia bieżącego roku, które zostaną zarejestrowane na dedykowanej stronie internetowej w ciągu 15 dni od zakupu, będą objęte systemem zwrotu pieniędzy, jeżeli w laptopie pojawi się usterka w ciągu roku od nabycia urządzenia. Do tej pory producent zapewniał obsługę serwisową z dojazdem do domu lub biura użytkownika. Nowa gwarancja obejmuje zarówno serwis jak i zwrot pieniędzy.

Ceny Asusa BU401 zaczynają się od 4258 zł. Modelz procesorem Intel Core i7-4510U, 8GB pamięci operacyjnej RAM, dyskiem SSD o pojemności 128GB i HHD 500GB oraz zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 4400 to wydatek rzędu 5074 złotych. Laptopy objęto trzyletnią gwarancją w systemie On-site. Na samą baterię producent również udziela trzy lata gwarancji.