Asuspro P2520 – biznesowy notebook z gwarancją niezawodności

Charakterystyczne żłobienia na obudowie oraz odporny na zadrapania 15.6″ wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, czynią z biznesowego laptopa P2520 dość eleganckie urządzenie. Co więcej, antyodblaskowy ekran z matową powierzchnią redukuje uczucie zmęczonych oczu. Zastosowanie tego typu wyświetlacza zapobiega powstawaniu nieestetycznych odcisków palców podczas wyświetlania różnych treści.
Asuspro P2520 – biznesowy notebook z gwarancją niezawodności

Notebook P2520, jak na przedstawiciela biznesowej serii Asuspro przystało, charakteryzuje się wysokim standardem niezawodności. Dzięki temu, że został wyposażony w czytnik linii papilarnych, dostęp do danych umieszczonych na dysku ma wyłącznie właściciel laptopa. Dodatkowo urządzenie oferuje ochronę poufnych informacji za pomocą funkcji BitLocker i BitLocker To Go, które szyfrują dane przed nieporządanym odczytem. Komputer posiada wbudowany port Kensington Lock, który w łatwy sposób pozwala zabezpieczyć go przed kradzieżą.

Najnowszy laptop Asusa napędzany jest przez procesor Intel Core i7-5500U, wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Ponadto, urządzenie posiada dysk o pojemności jednego terabajta oraz zintegrowany układ graficzny HD5500 (z możliwością montażu dodatkowej zewnętrznej karty graficznej). Model Pro P2520 pracuje na systemie operacyjnym Windows 8.1. Pro (darmowa aktualizacja do Windows 10 Pro). Notebook posiada także 6-komorową baterię, która objęta została dwuletnią gwarancją w systemie On-site.

Laptop wyposażony jest w dwupasmowe łącze Wi-Fi. Pozwala także na włączenie komputera za pomocą prostego komunikatu sieciowego, za co odpowiada funkcja Wake-on-LAN (do działania wymagana jest karta sieciowa LAN). Dzięki trzem wbudowanym portom USB 3.0 najnowszy laptop firmy Asus zapewnia szybko transfer danych, dziesięciokrotnie szybszy niż w przypadku standardowego USB 2.0. Co więcej, dzięki technologii USB Charger Exclusive+ z łatwością możemy naładować smartfona lub inne urządzenia mobilne, nawet gdy laptop jest wyłączony lub znajduje się w trybie uśpienia. Seria P została także wyposażona w złącze zasilania, które informuje użytkownika o awarii oraz odłączeniu od źródła prądu. Zminimalizuje to ryzyko nagłych przestojów oraz utraty danych.

Całość uzupełnia platforma Asuspro Business Center, która powstała z myślą o małych przedsiębiorstwach, nie posiadających własnego zarządzanego środowiska IT. Wspomniane rozwiązanie składa się ze sprzętu, aplikacji oraz oprogramowania sprzętowego, które zapewniają rzekomo wysokie bezpieczeństwo, upraszczają zarządzanie firmowymi urządzeniami oraz umożliwiają przedsiębiorcom skupienie się na prowadzeniu biznesu.

Komputery zamówione do 31 grudnia bieżącego roku, które zostaną zarejestrowane na dedykowanej stronie internetowej w ciągu 15 dni od zakupu, będą objęte systemem zwrotu pieniędzy, jeżeli w laptopie pojawi się usterka w ciągu roku od nabycia urządzenia. Do tej pory producent zapewniał obsługę serwisową z dojazdem do domu lub biura użytkownika. Nowa gwarancja obejmuje zarówno serwis jak i zwrot pieniędzy. Aby objąć urządzenie warunkami promocji, należy zarejestrować ja na stronie kampanii w ciągu 15 dni od daty zakupu.

Biznesowy laptop Asuspro P2520 jest już dostępny w sprzedaży w różnych konfiguracjach sprzętowych. Jego ceny zaczynają się od 2499 zł. Zaprezentowany model (P2520LA-DM0245G) to wydatek rzędu 3700 zł. Ponadto laptopy objęto trzyletnią gwarancją w systemie On-site. Na samą baterię producent udziela dwa lata gwarancji.

Specyfikacja techniczna:

Model

ASUS P2520LA-DM0245G

System operacyjny

Windows 8.1 PRO(darmowa aktualizacja do Windows 10 PRO)

Procesor

Intel Core i7-5500U

Karta graficzna

Intel HD 5500

Pamięć RAM

8 GB

Wyświetlacz

15.6″ 1920 x 1080

Dysk twardy

1 TB

Łączność

Wi-Fi 802.11 ac

Bluetooth 4.0

Rodzaje wejść/wyjść

DC-in (wejście zasilania) – 1 szt.

HDMI – 1 szt.

USB 3.0 – 3 szt.

USB 2.0 – 1 szt.

VGA(D-SUB) – 1 szt.

RJ-45 – 1 szt.

Kensington Lock – 1szt.

Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe – 1 szt.

Czytnik kart pamięci SD MMC MS SDHC – 1 szt.

Audio

Wbudowany mikrofon oraz głośniki z rozwiązaniem ICEpower

Bateria

6-komorowy, Litowo-Jonowy

Wymiary i waga

380 x 256 x 36 mm, 2.37kg

Więcej:Asus