Droid z nowych Gwiezdnych Wojen trafił do Polski!

Droid z nowych Gwiezdnych Wojen trafił do Polski!

Gadżet jest efektem współpracy firmy Orbotix z korporacją Disney, która rozpoczęła się od dołączenia ubiegłego lata twórców m.in. robota Sphero 2.0 do programu Disney Accelerator. CEO Disney’a, Bob Iger, przedstawił ówcześnie mistrzom robotyki zdjęcie BB-8 i postawił wyzwanie stworzenia dzieła, które pod koniec bieżącego roku będziemy mogli obserwować w kolejnej odsłonie kosmicznej sagi Gwiezdnych Wojen. Eksperci z Orbotixa już 24 godziny później, pokazali swojemu partnerowi koncept robota, nad którym prace trwały przez kolejne miesiące.

BB-8 umiejscawia rozwiązania znane z poprzednich produktów Orbotixa w zupełnie nowym świecie i rozwija te pomysły o nowe elementy. Jednym z nich jest odejście od klasycznej, kulistej formy, poza którą BB-8 posiada również głowę z małymi kółeczkami magnetycznie doczepionymi do głównej części droida. Zabieg ten w oczywisty sposób dodaje BB-8 osobowości, gdyż o wiele bardziej kojarzy się z robotami, które znamy nie tylko z kultowej sagi.

BB-8 sterowany jest w intuicyjny sposób za pomocą aplikacji instalowanej na smartfona, wyposażonego w system iOS lub Android. Robot potrafi nie tylko poruszać się zgodnie z wyznaczanymi w czasie rzeczywistym ścieżkami, ale także korzystając z określonych wzorców (np. rysowanie na podłożu tzw. “ósemek”). Zaprogramowane ma również gesty, takie jak przytakiwanie i kręcenie głową z dezaprobatą, jak również emocje: radość czy panikę. BB-8 posiada także możliwość sterowania głosowego.

Nie sposób przy opisie Sphero BB-8 nie wspomnieć o trybie patrolowania, w którym robot porusza się po pomieszczeniach samoistnie bez konieczności wydawania mu poleceń, aczkolwiek może się również zacząć rozglądać, niecierpliwie oczekując kolejnego zadania. Aplikacja korzysta także z możliwości dawanych przez rozszerzoną rzeczywistość.

BB-8 będzie dostępny w sprzedaży od połowy września, w cenie 699 PLN. Lista sklepów, w których będą dostępne droidy znajduje się na stronie http://www.icorner.pl/gdzie-kupic/.