Kolejni twórcy Wiedźmina 3 idą „na swoje”

Chris Hardwick i Dan Cordell odeszli z CD Projekt RED by założyć własne studio. Jako Wickerman Games będą starali się rozwijać swoją pasję do systemów RPG.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy pracownicy CD Projekt RED zakładają własne studia. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o rozpoczęciu działalności Fool’s Theory. Tym razem prace nad własną grą rozpoczęła para Brytyjczyków, którzy po zakończeniu prac nad Wiedźminem 3 postanowiła stworzyć własnego RPG-a.

Na razie panowie przedstawili tylko pierwszy rysunek koncepcyjny (fot. powyżej) oraz opowiedzieli o ideach, które będą pragnęli rozwijać:

„Dynamiczna narracja i danie graczowi jak największej swobody to rdzeń tego, co chcemy osiągnąć w Wickerman Games. Nakładając jeden prosty system na drugi możemy osiągnąć nową, ciekawą mechanikę. Wybory także powinny dramatycznie odciskać się na fabule i mieć znaczenie, a świat gry musi opierać się na konstrukcji, która będzie przystosowywała się do decyzji gracza”.

Twórcy obiecują też, że będą utrzymywać stały kontakt ze społecznością graczy, oraz, że ich gra będzie pozbawiona zabezpieczeń DRM.

0
Źródło: Gameindustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.