Lenovo agresywniej wchodzi w rynek gier

Prezentowane rozwiązania stworzone są dla rosnącej obecnie grupy dorosłych graczy, potrzebujących wysokowydajnych i stylowych urządzeń, które można ze sobą zabrać w każde miejsce. Seria Y to zatem zarówno sprzęt jak i akcesoria wykonane z myślą o dojrzałych entuzjastach gier, którzy korzystać z nich będą zarówno do rozrywki jak i pracy zawodowej. Nowe komputery ideacentre Y900 oraz Y700 wyglądają tak wyjątkowo, posiadają też dobre parametry techniczne: oryginalne wzornictwo z wewnętrznymi i zewnętrznymi czerwonymi LED-ami przyciąga wzrok, natomiast wnętrze komputerów zawiera wydajne podzespoły i zapewnia dużo miejsca na rozbudowę urządzenia. Użytkownikom, którzy dużo podróżują spodoba się zapewne nowy mobilny laptop Y700 o wystarczającej mocy, by zapewnić sprawne przełączanie pomiędzy arkuszami kalkulacyjnymi i najsilniej obciążającymi grafikę grami.
Lenovo agresywniej wchodzi w rynek gier

Nowe komputery ideacentre Y900 i Y700


Nowa seria ideacentre Y została stworzona z myślą o wytrawnych graczach: wyposażono ją w procesory do 6 generacji Intel Quad Core i7 oraz opcje dedykowanego układu grafiki. Zarówno modele ideacentre Y900 jak i Y700 można w łatwy sposób rozbudowywać. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas, a jednocześnie lubią nieustannie “tuningować” swoje urządzenia. W nowych komputerach przewidziano wiele możliwości rozbudowy, wyposażając te produkty w pełnowymiarową płytę główną ATX i dodatkowe gniazda zasilania płyty głównej do 1000W. Nowy ideacentre Y900 ma możliwość obsługi do dwóch kart graficznych, do których dostęp otrzymuje się poprzez otwierany przy pomocy blokady półprzezroczysty panel boczny. Przewody wewnętrzne poprowadzono w taki sposób, by nie przeszkadzały w dostępie do wnętrza. Przewidziano również przestrzeń na dodanie systemu chłodzącego w górnej części oraz dwa filtry podnoszące niezawodność wentylatorów o średnicy 120mm i 140mm, które sprawią, że komputer nie przegrzewa się nawet, gdy gracze nie dają mu wytchnienia.

Nowy ideapad Y700

Lenovo stworzyło nowy laptop ideapad Y700 dla graczy ceniących sobie mobilność i wysoką wydajność sprzętu. ideapad Y700 to urządzenie za relatywnie przystępną cenę dla miłośników gier komputerowych, łączące w sobie mobilność laptopa z wydajnością najnowszych procesorów Intel lub AMD i dedykowaną grafiką. Wysokiej jakości (jak zapewnia producent) głośniki i subwoofer marki JBL, opcjonalny 10-punktowy ekran Multitouch oraz kamera Intel RealSense 3D (w laptopach z 15-calowym ekranem) sprawiają, iż nowy ideapad Y700 stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą dać się wciągnąć grom komputerowym.

Akcesoria serii Lenovo Y


Lenovo stworzyło również pięć dedykowanych akcesoriów, które mają podnosić komfort gry. Należą do nich:

 • Zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: technologia 7.1 Virtual Surround Sound, szybkie wyciszenie, regulacja głośności oraz zamontowany na stałe pasywny mikrofon z redukcją szumów. Projekt pozwala na składanie i regulację nauszników słuchawek.
 • Mysz do gier Lenovo Y Gaming Precision Mouse: precyzyjna regulacja prędkości, osiem programowalnych przycisków, cztery poziomy regulacji DPI, pięć poziomów regulacji wagi oraz ergonomiczny design stworzony z myślą o intensywnym graniu.
 • Klawiatura do gier Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: matryca z funkcją Anti-Ghosting zapobiegającą blokadzie przy jednoczesnym wciśnięciu kilku klawiszy, sześć przycisków macro recording do przypisywania makr, pięć regulowanych poziomów jasności, domyślny przycisk sterowania zestawem słuchawkowym Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset oraz łatwa w demontażu podpórka pod dłonie.
 • Plecak Lenovo Y Gaming Backpack: Plecak na laptopa z ekranem do 17,3 cali, z miękko wyłożonymi kieszeniami, ochronną komorą z twardą przegrodą i paskiem na piersi ułatwiającym noszenie.
 • Podkładka pod mysz Lenovo Y Gaming Mouse Mat: Wysoka niezawodność i wodoodporność.

Ceny i dostępność:

 • Lenovo ideacentre Y900 i Y700: ceny zaczynają się od odpowiednio US $1599 oraz US $999. Urządzenia dostępne będą od listopada 2015
 • Lenovo ideapad Y700: ceny zaczynają się od US $949. Urządzenie dostępne będzie od października 2015
 • Zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: Cena US $69.99, dostępny od września 2015
 • Mysz do gier Lenovo Y Gaming Precision Mouse: Cena US $69.99, dostępna od września 2015
 • Klawiatura do gier Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: Cena US $139.99, dostępna od września 2015
 • Plecak Lenovo Y Gaming Backpack: Cena US $99.99, dostępny od września 2015
 • Podkładka pod mysz Lenovo Y Gaming Mouse Mat: Cena US $9.99, dostępna od września 2015