LG SmartThinq: inteligentny dom dla każdego

Genialny upgrade dla twojego starego sprzętu.

SmartThinQ jest okrągłym czujnikiem, który łączy się z urządzeniami AGD, takimi jak pralki czy lodówki. Przystawka wykrywa sygnały towarzyszące ich pracy (tj. wibracje lub temperaturę) i przesyła odpowiednie informacje do aplikacji SmartThinQ zainstalowanej na smartfonie użytkownika. Oznacza to, że umieszczając czujnik na drzwiczkach pralki, użytkownik jednocześnie nadaje jej funkcje SMART, dzięki czemu np. zostanie powiadomiony o zakończeniu cyklu prania. Gdy SmartThinQ jest podłączony do lodówki, może przesyłać na smartfona informacje o upływającym terminie przydatności określonych produktów żywnościowych. Czujnik będzie też rejestrować każde otwarcie drzwi lodówki nawet podczas nieobecności użytkownika. Dzięki aplikacji SmartThinQ nowy czujnik LG umożliwia także zdalne sterowanie innymi urządzeniami AGD czy klimatyzatorem.

AllJoyn jest wspólną platformą programistyczną udostępnianą na licencji open-source, która ułatwia nawiązywanie połączeń oraz przesyłanie danych między urządzeniami. Jest wspierana przez wszystkich członków konsorcjum Allseen Alliance zrzeszającego ponad 180 firm prowadzących prace nad Internetem Rzeczy (IoT). Z platformą AllJoyn kompatybilny jest inteligentny piekarnik LG Lightwave, dzięki czemu przy pomocy smartfona lub tabletu można pobierać i aktualizować przepisy oraz przesyłać je do innych osób. Piekarnik Lightwave jest wyposażony w łącze Wi-Fi, co pozwala użytkownikom także na zdalną zmianę trybów pracy, temperatury oraz czasu pieczenia. Ponadto, inteligentny piekarnik LG jest w stanie sam zdiagnozować ewentualne usterki lub problemy techniczne, a dzięki połączeniu z internetem także przesłać odpowiednie informacje do centrum serwisowego LG, pomagając tym samym w znalezieniu rozwiązania lub dokonaniu naprawy. Inteligentny klimatyzator LG informuje użytkowników o konieczności wymiany filtra powietrza, a dzięki możliwości zdalnego sterowania smartfonem pozwala zapewnić komfortową temperaturę w domu, zanim do niego dotrzemy.

„Wprowadzanie inteligentnych urządzeń AGD do codziennego użytku przebiega wolniej, ponieważ konsumenci wciąż uważają, że nowoczesne technologie nie są dla nich łatwo dostępne” powiedział Seong-jin Jo, prezes oraz dyrektor generalny działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Firma LG jako lider na rynku inteligentnego sprzętu AGD stale wprowadza innowacje, dzięki którym korzystanie z rozwiązań SMART i czerpanie z nich rzeczywistych korzyści jest proste jak nigdy dotąd. W ten sposób zwiększamy komfort naszych klientów”.