Windows 10: specjalny przycisk do Cortany

Jeszcze w lipcu Microsoft zapowiadał wypuszczenie na rynek specjalnego urządzonka o nazwie "Cortana Button", czyli przycisku wywołującego pojawienie się cyfrowej asystentki. Niektórzy wątpili w sensowność tworzenia takiego dziwoląga, ale oto jest, można go już kupić.

W największym skrócie przycisk do Cortany to cichy odpowiednik komendy głosowej „Hey Cortana”. W różnego typu sytuacjach po prostu lepiej wywołać cyfrową asystentkę firmy Microsoft po cichu, ale… nie chodzi tylko o to. Jeśli nastawieni jesteśmy na głosowe wywoływanie Cortany, w tle cały czas pracuje odpowiednia aplikacja nasłuchująca pojawienia się komendy „Hey Cortana”. Jeśli ją wyłączymy, zużycie akumulatora – mowa oczywiście o urządzeniach mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 – będzie nieco mniejsze.

Przycisk do wywoływania Cortany pracuje pod kontrolą Bluetooth 4.0, a więc zużywa wyjątkowo mało energii, a równocześnie oferuje zasięg sięgający około 10 metrów. Działa bardzo prosto – chcesz pogadać z Cortaną, naciśnij przycisk. Aha, no i najpierw jeszcze zapłać za niego dodatkowe 22,99 dolara.

Cóż, miejmy nadzieję, że i w Polsce kiedyś taki przycisk okaże się przydatny. Oczywiście wtedy, gdy polskie wersje systemu Microsoftu również będą oferowały pomoc w postaci uroczej, cyfrowej asystentki…

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.