YouTube Red: co to takiego?

Jakiekolwiek podobieństwo nazwy YouTube Red do innych serwisów internetowych jest zupełnie przypadkowe. A mówiąc bardziej uczciwie – tak naprawdę to nie wiadomo do końca, czym zajmować się będzie ten serwis firmy Google.

Google ma dość ciekawy zwyczaj zmieniania nazw niektórych swoich usług i serwisów… po cichu. Tak było chociażby w przypadku serwisu Play Music All Access, który pewnego dnia stał się nagle serwisem Google Play Musi Unlimited. Serwis się nie zmienił, za to bez specjalnego rozgłosu zmieniła się nazwa.

Podobnie może być również w przypadku YouTube Red, którego istnienie zostało już (pośrednio) udowodnione w oknach dialogowych pojawiających się w mobilnej wersji YouTube. Pojawiających się w bardzo konkretnych okolicznościach (pierwsze wychodzenie z aplikacji podczas odtwarzania klipu z muzyką i powrót do niej) i z konkretnym przekazem. Jednoznacznie informuje on o tym, że YouTube Red pozwoli na kontynuowanie odtwarzania muzyki w tle, pomimo wyjścia z aplikacji.

I teraz wracamy do kwestii cichych zmian nazwy. Taka usługa już obecnie oferowana jest przez Google jako YouTube Music Key, więc być może znów obudzimy się rankiem pewnego pięknego dnia i odkryjemy, że usługa dostępna jest nadal, ale nazywa się już YouTube Red. Cóż, poczekamy, zobaczymy.

Źródło: androidpolice.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.