Drive 4 – kolejny mocny smartfon Kruger&Matz już dostępny

O smartfonie Drive 4 zrobiło się głośno po zapowiedziach w czasie ostatniej konferencji prasowej Kruger&Matz. Od kilku dni urządzenie dostępne jest w sprzedaży, a jego sugerowana cena została ustalona na 999 zł. Drive 4 to kolejny w ofercie marki smartfon do zadań specjalnych. Urządzenie posiada normę IP67, dzięki której wytrzyma zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m przez ok. 30 min, a także poradzi sobie z drobnym pyłem i kurzem. To więcej niż potrzeba podczas codziennego użytkowania i wystarczająco, aby zapewnić sobie spokój np. w czasie wyprawy na survival, czy pracy w warsztacie lub na budowie.
Drive 4 – kolejny mocny smartfon Kruger&Matz już dostępny

Pancerna obudowa to tylko zapowiedź tego, co znajduje się w środku smartfonu Drive 4. Urządzenie pracuje w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu maksymalnym 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Całością zarządza system Android Lollipop w wersji 5.1, z odświeżoną szatą graficzną i dodatkowymi usprawnieniami w tym m.in. zwiększonym zabezpieczeniem przed kradzieżą.

Jak przystało na telefon dla twardzieli, Drive 4 wyposażony został w 5-calowy ekran IPS wzmocniony szkłem Dragontrail. Kolejnym wyróżnikiem nowego mocnego smartfona Kruger&Matz jest opcja dual SIM. Telefon posiada dwa sloty micro SIM i nano SIM, dzięki którym można używać dwóch kart jednocześnie. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób używających dwóch numerów np. prywatnie i służbowo, posiadających osobną kartę do obsługi Internetu 4G LTE, lub które korzystają z lokalnej karty podczas zagranicznych podróży. Drugi slot może służyć też do zwiększenia pamięci wewnętrznej urządzenia o kolejne 32 GB za pomocą karty pamięci microSD.