Elephant: polska rewolucyjna technologia zadebiutuje na Kickstarterze!

Porozmawiajmy o zabezpieczeniu naszego mieszkania.

Dzięki wygranej w konkursie dla najlepszych innowacji, organizowanym przez AIP Business Link, twórcy nowoczesnego systemu alarmowego już w listopadzie wybiorą się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA. Jednocześnie na Kickstarterze zawalczą o fundusze pozwalające na produkcję urządzenia, które – po okresie testów – jest już gotowe.

Tylko w Polsce aż 15 mln mieszkań jest niezabezpieczonych przed ryzykiem włamania. – Produkty obecnie dostępne na rynku są drogie, a ich montaż nierzadko wiąże się z koniecznością instalacji centrali sterującej, co bywa problematyczne i czasochłonne. Mając na uwadze obecnie dostępne na rynku systemy alarmowe, postanowiliśmy stworzyć przyjazny produkt łączący innowacyjność z prostotą i funkcjonalnością — wyjaśnia Radosław Pallach, CEO firmy Elephant.

Nasz produkt posiada czujniki pracujące w trzech różnych domenach. Sygnały są analizowane w czasie rzeczywistym, a dzięki zastosowaniu elementów inteligencji maszynowej, m. in. sztucznych sieci neuronowych, rozróżnia próby włamania od wtargnięcia — wyjaśnia mgr inż. Bogdan Fabiański z Politechniki Poznańskiej, członek zespołu odpowiedzialnego za stworzenie Elephant Door. –

Stosunkowo złożony system sensorów w połączeniu z intuicyjnym interfejsem, pozwala na skuteczne zabezpieczenie domu, a jednocześnie sprawia, że urządzenie jest proste w obsłudze — dodaje.

Podczas włamania lub próby włamania, urządzenie wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową. Połączenie Elephant Door i smartfona zapewnia dedykowana aplikacja mobilna, którą będzie można pobrać z App Store lub Google Play.

Zespół Elephant już 10 listopada rozpocznie przygodę na Kickstarter.com, walcząc o uwagę fanów nowych technologii oraz specjalistów z branży, którzy wspierają nowatorskie projekty. Jeśli zbiórka funduszy zakończy się sukcesem, inteligentny system alarmowy stworzony przez Polaków, ma szansę zagościć w domach na całym świecie.