Elite Dangerous dostępne na Xbox One

Użytkownicy konsoli Microsoftu otrzymali dostęp do oryginalnego, otwartego świata Elite Dangerous wraz z 400 miliardami gwiazd drogi mlecznej odtworzonej w naturalnej, kosmicznej proporcji, ciągle ewoluującej, sterowanej przez graczy historii i połączonych doświadczeń gry wieloosobowej.

Posiadając jedynie mały statek i nieco wirtualnej waluty, gracze muszą uczynić wszystko, aby zdobyć umiejętności, wiedzę, bogactwo i potęgę potrzebną do przetrwania w galaktyce i wspinania się w po drabinie osiągnięć, aż do uzyskania rangi Elite. W erze galaktycznych supermocy i międzygwiezdnych wojen, historia każdego gracza ma wpływ na ciągle zmieniającą się fabułę. Rządy upadają, bitwy są wygrywane i przegrywane, a granice ciągle zmieniane przez działania graczy.

Wczesny dostęp do Elite Dangerous na Xbox One rozpoczął się w czerwcu, jako część Xbox One Game Preview Program. Od dzisiaj Elite Dangerous w wersji cyfrowej jest dostępne na Xbox One za 37,49 Euro. Elite Dangerous jest dostępne na Xbox One w rozdzielczości 1080p wraz z zoptymalizowanym pod pada sterowaniem, systemem osiągnięć, pełnym wsparciem dla Xbox One Parties and Friends List oraz nowym trybem PvP Close Quarter Combat (CQC).

Premiera Elite Dangerous na Xbox One zbiega się w czasie z aktualizacją 1.4, która przynosi ze sobą: nowe statki, dodatkową zawartość oraz całkiem nowy tryb PvP Close Quarter Combat (CQC) na PC, Mac i Xbox One.

CQC jest turniejem pilotów, zorganizowanym w celu uczczenia 34. wieku. Biorą w nim udział piloci Elite Dangerous, rzuceni w wir intensywnej walki miedzy sobą, w specjalnie do tego celu zbudowanych arenach, rozmieszczonych w galaktyce. Gracze mogą toczyć boje w Sidewinderach, Eaglach lub nowym Federal Fighter i odblokować dodatkowe bronie, moduły i umiejętności.

W następnych tygodniach Frontier Developments ogłosi szczegóły nadchodzącego turnieju Elite Dangerous CQC z pulą nagród 100 tys. USD. Kwalifikacje do tego wydarzenia będą miały miejsce online, natomiast wielki finał odbędzie się na żywo w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku z najlepszymi pilotami CQC.

0
Źródło: Frontier Developments
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.