Google oficjalnie zmieniło się w Alphabet

Google oficjalnie zmieniło się w Alphabet

Wedle opublikowanych wczoraj oficjalnych dokumentów to, co wcześniej przedstawione zostało jako plany, stało się faktem – do życia powołana została nowy globalny koncern Alphabet Inc. To do niego należy obecnie Google (którego prezesem jest obecnie Sundar Pichai), nadal obejmujące takie dziedziny jak Android, wyszukiwarka, YouTube, aplikacje, mapy i reklamy, ale także bardziej wyodrębnione obecnie firmy, takie jak Google Fiber, Calico, Life Sciences, Google Ventures, Google Capital, Nest czy wreszcie chyba najbardziej “pozytywnie zakręcona” Google X, zajmująca się między innymi autonomicznymi dronami czy autonomicznymi samochodami.

Dużo się zmieniło, ale w gruncie rzeczy… wszystko pozostało po staremu. Szefami firmy Alphabet, o której zapewne nie będziemy słyszeć zbyt często, pozostają Larry Page i Sergey Brin, którzy zapewne w obecnej sytuacji będą mogli co najwyżej swobodniej poświęcić się rozwijaniu innych sekcji tego ogromnego holdingu.

Warto też przypomnieć, że domena alphabet.com nie należy do firmy Alphabet – jej oficjalny adres internetowy to abc.xyz.