Microsoft i Samsung jedyną konkurencją dla Apple’a

Wiemy już co, zdaniem Ballmera, było najbardziej szalone ze strony Microsoftu. Były szef Microsoftu nie omieszkał też skomentować swojej byłej konkurencji. Wyraził swój wielki szacunek i podziw dla Apple’a, który stał się najbogatszą firmą na świecie. Zauważył jednak, że to Microsoft rzuca wyzwanie Makom i iPadom.
Microsoft i Samsung jedyną konkurencją dla Apple’a

Nikt, poza Microsoftem i Samsungiem, nie próbuje już rywalizować z Applem. Kto rzuca wyzwanie Makowi? Kto na serio konkuruje z iPadem? Microsoft i Samsung — twierdzi Ballmer. Dodał też, że jego była firma ma większe szansę z uwagi na rozbudowany dział oprogramowania komputerowego. –

Tylko Microsoft ma możliwości w sferze sprzętu i oprogramowania. Jeżeli Apple będzie miał kiedykolwiek konkurencję, będzie to Microsoft — twierdzi.

Surface Book, zdaniem Ballmera, nie jest konkurentem dla sprzętów Apple’a, bo tworzy zupełnie nową kategorię urządzeń, którą inni będą naśladować. Skrytykował też Amazon za fatalne warunki i pracy i, jak twierdzi, spodziewa się, że pracownicy Microsoftu którzy odeszli tam pracować, “wrócą za rok lub dwa”.