Microsoft Surface Book nawet za 12 000 zł

Microsoft Surface Book nawet za 12 000 zł

Aż 3199 dolarów trzeba wyciągnąć z portfela, jeśli chcemy nabyć nowego topowego notebooka Microsoftu w topowej konfiguracji. Cenę podajemy w dolarach, ponieważ według ostatnich informacji na polski rynek trafią wreszcie oficjalnie konwertowalne tablety z serii Surface, ale… nie dotyczy to modelu Surface Book.

W prostym przeliczeniu na złotówki daje to sumę niemal 12 000 zł, jednak tylko wtedy, gdy nie bierzemy pod uwagę dodatkowych opłat związanych z importem i wprowadzaniem produktów na polski rynek. W praktyce mogłoby być zatem jeszcze wyraźnie drożej, zapewne około 13 500 zł. Co otrzymujemy za taką furę pieniędzy?

Przede wszystkim dysk SSD o pojemności 1 TB. Oczywiście nośniki SSD nadal są stosunkowo drogie, jednak nie możemy się oprzeć wrażeniu, że Microsoft ceni sobie zwiększenie pojemności nośnika z 512 GB na 1 TB wyjątkowo wysoko. Do tego oczywiście procesor Intel Core z serii i7, ale warto zauważyć, że notebook z takim samym procesorem, ale z dyskiem SSD 512 GB kosztuje aż 500 dolarów mniej.

I jeszcze jedno – dostawy notebooków Surface Book (które w przedsprzedaży rozeszły się jak świeże bułeczki), rozpoczną się za około 6-8 tygodni, natomiast na wersję z dyskiem 1 TB trzeba będzie poczekać jeszcze nieco dłużej.