Nowe urządzenie Xiaomi to nie smartfon

Nowe urządzenie Xiaomi to nie smartfon

Segway jest na tyle drogim pojazdem, że na ulicach miast rzadko kiedy możemy go zobaczyć. Najczęściej wykorzystują go firmy ochroniarskie i agencje marketingowe. Tymczasem w Chinach pojawiła się bardzo ciekawa alternatywa – Ninebot mini -, która jest pomniejszoną wersją urządzenia.

Pojazd bez trudu wejdzie do bagażnika samochodu, a jego waga to zaledwie 12,8 kg. Ninebot mini porusza się z prędkością 16 km/h i może pokonać wzniesienie o nachyleniu 15°. Na jednym ładowaniu zaś jest w stanie przejechać 22 km. Pojazd łączy się także ze smartfonem, gdzie poprzez aplikację użytkownik może monitorować prędkość urządzenia i wszelkie informacje o ruchu.

Sporym autem Ninebot mini jest jego cena, która wynosi 1999 CNY (około 1181 zł), co stanowi około 1/16 ceny swojego większego brata. Na chińskim rynku pojazd zadebiutuje już 3 listopada, ale jest bardzo prawdopodobne, że Ninebot mini pojawi się też w Europie, gdyż wspomina o nim francuska strona producenta, na której znaleźć też można powyższy film promocyjny.