Nowy notebook HP dla fanów Gwiezdnych Wojen

Nowy notebook HP dla fanów Gwiezdnych Wojen

HP Star Wars Special Edition to 15,6-calowy laptop z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (opcjonalnie dotykowym), którego wygląd nawiązuje do dzieła George’a Lucasa. Oprócz ciekawej obudowy z motywami zwolenników ciemnej strony Mocy przyozdobionymi czcionką Aurebesh i klawiatury z czerwonym podświetleniem, HP zadbało także o systemowe motywy dźwiękowe nawiązujące do odgłosów mieczy świetlnych czy R2-D2. Dodatkowo na dysku laptopa znajdziemy ponad 1100 obrazków opowiadających o historii Gwiezdnych Wojen (koncept arty, storyboardy, zdjęcia zza kulis itp.).

Jeśli chodzi o konfigurację, ta już zależy od wyborów użytkownika. Zainteresowani będą mogli wyposażyć HP Star Wars Special Edition w procesor Intel Core i5 lub i7, układ HD Graphics 520 lub GeForce 940M, do 12 GB pamięci RAM oraz dysk twardy do 2 TB. Całość działa pod kontrolą Windows 10. Cena tego modelu zaczyna się od kwoty 699 dolarów.

Drugim nowym laptopem dla graczy jest HP Pavillion Gaming wyposażony w 15,6-calowy ekran o tej samej rozdzielczości (także opcjonalnie dotykowy), którego obudowa jest już zdecydowanie bardziej klasyczna, aczkolwiek nie brakuje w niej drobnego, zielonego wzoru pod klawiaturą oraz podświetlenia w tym samym kolorze.

Sprzęt działa pod kontrolą Intel Core i5 lub i7, karty graficznej GeForce GTX 950M, do 16 GB pamięci RAM i dysku HDD o pojemności 2 TB (opcjonalnie dodatkowego SSD 128 GB). Oprócz głośników Bang & Olufsen znajdziemy tu także kamerkę Intel RealSense oraz akumulator pozwalający na 8 godzin pracy. Ceny laptopa zaczynają się od 899 dolarów.