Panasonic z nową wersją 20-calowego tabletu 4K

Toughpad FZ-Y1 Performance to mocniejsza wersja 20-calowego modelu FZ-Y1 Standard, wprowadzonego do sprzedaży w lipcu tego roku. Nowy model z myślą o obsłudze zaawansowanych aplikacji wyposażono w procesor 5 generacji Intel Core i7-5600U vPro (z pamięcią 4 MB, o częstotliwości od 2,6 GHz do 3,2 GHz przy użyciu technologii Intel Turbo Boost), dedykowaną kartę graficzną AMD FirePro M5100, 16 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD (opcjonalnie 512 GB SSD).
Panasonic z nową wersją 20-calowego tabletu 4K

Tablet jest gotowym rozwiązaniem dla inżynierów, architektów lub projektantów pracujących w środowisku CAD. Urządzenie zyskało certyfikat firmy Dassault Systèmes na wykorzystanie wiodącej na rynku aplikacji 3D CAD – SolidWorks.

Nowy model oferuje 20-calowy dotykowy ekran Multi-Touch IPSα rozpoznający do 10 punktów. Dzięki rozdzielczości 4K (3840 x 2560), formatowi 15:10 i gęstości obrazu na poziomie 230 ppi, sprawdzi się przy przeglądaniu planów, projektów i pracy nad materiałami w formacie A3. Dodatkowo opcjonalny rysik Electronic Touch Pen pozwala swobodnie rysować i sporządzać odręczne notatki na wyświetlanych materiałach. Wykorzystuje on sygnały podczerwieni, aby wyraźnie odczytać każdy piksel na ekranie i komunikuje się z tabletem przy pomocy Bluetooth. Jednocześnie ekran jest w stanie rozpoznać i zapamiętać nachylenie pióra, a także interpretować 2048 poziomów nacisku, umożliwiając pisanie i rysowanie z dużą dokładnością.

Za komunikację tabletu odpowiada zestaw portów biznesowych, w tym USB 3.0, Gigabit LAN, wejście HDMI 2.0 (obsługujące technologię HDCP 2.2), wyjście Mini DisplayPort i złącze dokujące. Oprócz tego Toughpad FZ-Y1 oferuje stałą łączność przy użyciu modułów Bluetooth i WLAN. Zapewnia również możliwość prowadzenia i udziału w konferencjach internetowych dzięki wbudowanej kamerze HD z mikrofonem. Z kolei wejście HDMI 2.0 pozwala wykorzystać tablet jako wysokiej rozdzielczości monitor, na przykład podczas pracy nad produkcją filmową. Umożliwia wyświetlanie materiałów wideo, animacji, modeli 3D oraz innych obrazów w jakości Ultra HD.

Najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo, pozwalając na obsługę szerokiej gamy narzędzi biznesowych. Użytkownicy będą też mieli możliwość wybrania urządzenia z wcześniejszą wersją systemu Windows 7 Professional.

Konstrukcja modelu FZ-Y1 składa się z dotykowego panelu oraz srebrnego obramowania, które zamocowane są na ramie wykonanej ze stopu magnezu. Całość zamknięta jest w obudowie z włókna szklanego, dzięki czemu urządzenie jest wzmocnione i jednocześnie lekkie. Wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm, co pozwala uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy, co z kolei przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania. Wersja Performance posiada również blokadę typu Kensington, za pomocą której w łatwy sposób można zabezpieczyć komputer będąc poza biurem.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-Y1 Performance będzie dostępny wraz z opcjonalną biurkową stacją dokującą lub pokrowcem do noszenia urządzenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w roli komputera stacjonarnego, jak i tabletu. Co więcej, stacja dokująca oprócz dodatkowych portów łączności, daje możliwość przechylenia urządzenia tak, by mogło ono służyć w roli deski kreślarskiej. W ofercie dostępny będzie również adapter kompatybilny ze standardem VESA.

Model FZ-Y1 Performance będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic pod koniec bieżącego roku w cenie od 20 500 zł netto.

Więcej:Panasonic