Protezy z drukarek 3D dla małych „superbohaterów”

Osobom nie posiadającym rąk od urodzenia czy też w wyniku amputacji, protezy znacząco ułatwiają życie od tej najbardziej praktycznej strony. Ich najmłodszym użytkownikom nie pomagają jednak często w kontaktach towarzyskich. Startup Open Bionics ma pomysł jak z protezy uczynić gadżet, który pozwoli przełamać dzieciom pierwsze lody.

Brytyjczycy postanowili bowiem rozpocząć produkcję nie tylko protez funkcjonalnych i tanich, ale przede wszystkim takich, z których dzieci mogłyby być dumne. Dzięki współpracy z Disneyem poprzez akcję Disney Accelerator udało się stworzyć protezy inspirowane znanymi bohaterami bajek i filmów – Iron Manem, Elsą z „Krainy Lodu” czy rycerzem Jedi.

Wszystkie trzy modele posiadają ledowe podświetlenie, dzięki czemu prezentują się świetnie nawet w nocy. Protezy są lekkie i estetyczne głównie z uwagi na proces w jakim zostały wykonane. Dzięki technologii druku 3D cena protezy będzie nieporównywalnie niższa od tych wykonanych drogą tradycyjną. Na razie Open Bionics pracuje nad tym, by powyższe modele wprowadzić na rynek masowy, ale już teraz każdy zainteresowany może bezpłatnie pobrać pliki pierwotnego modelu protezy – Dextrusa – by wydrukować i złożyć go w domowym zaciszu. Dextrus nie dorównuje może stylistycznie modelom opracowanym z myślą o dzieciach, ale jest w pełni funkcjonalny, o czym przekonuje poniższe wideo.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.