Surface Pro 4, czyli nowy król hybryd

Surface Pro 4, czyli nowy król hybryd

Surface Pro 4 jest nieznacznie większy od swojego poprzednika (12,3-calowy wyświetlacz PixelSense). Wymiary komputera się jednak nie zmieniły, Microsoft bowiem postanowił zmniejszyć grubość ramki wokół samego wyświetlacza, zapewniając nieco większą przestrzeń roboczą. Wyświetlacz ma “ponad pięć milionów pikseli” osiągając gęstość pikseli “wyższą niż 200 ppi”.

Za wydajność hybrydy odpowiada procesor Skylake, który jest rzekomo o 50 proc wydajniejszy od tego w komputerze Macbook Air. Całość uzupełnia do 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej SSD.

Do komputera dołączony będzie Surface Pen nowej generacji w pięciu wersjach kolorystycznych, wykrywający 1024 stopnie nacisku i z akumulatorem starczającym na rok pracy. Rysik wyposażony jest w “gumkę” pozwalającą usuwać wprowadzone notatki i szkice.

Unowocześniono również klawiaturę Type Cover, która teraz ma znacznie większy (o 40 proc) touchpad od poprzedniego modelu. W klawiaturze znajdzie się też zgodny z Windows Hello czytnik linii papilarnych.

Hybryda będzie w sprzedaży od 26 października. Ceny zaczynają się od 899 dolarów.

Więcej:Microsoft