Ubisoft zalicza wpadkę

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz francuski producent działa w sposób, który zawodzi graczy. Tym razem sprawa dotyczy edycji kolekcjonerskiej, w której... brakuje fizycznej kopii gry.

Na powyżej reklamie prezentującej zawartość edycji kolekcjonerskiej Might & Magic: Heroes VII trudno nie dostrzec pudełka z kopią gry oraz znaczka DVD-ROM znajdującego się u dołu zdjęcia. Jak gdyby jeszcze tego było na oficjalnym unboxingu kolekcji widać wyraźnie fizyczne pudełko z grą.

Tymczasem gracze, którzy zdecydowali się na zakup tej edycji gry przeżyli ogromne zdziwienie, gdy pudełka z nowymi Heroes’ami w przesyłce nie znaleźli – zamiast niego w miejscu przeznaczonym na opakowanie płyty znaleźli kod do pobrania cyfrowej wersji. Kupujących mogła zmylić także adnotacja na stronie sklepu Ubisoftu, w której zamiast oznaczenia „PC Download” – jak ma to miejsce w przypadku innych gier wydanych drogą cyfrową – widniał tylko symbol „PC”.

Na forum Ubisoftu gracze narzekają także na brak obiecanego soundtracku i kart, które jak się okazuje także są dostępne tylko w formie cyfrowej. Początkowo wydawca odmówił reklamacji powołując się na regulamin, w którym odmawia zwrotów cyfrowych wersji gier. Na szczęście ostatecznie zmienił swoją decyzję i przeprosił graczy za to, że materiały promocyjne mogły wprowadzić ich w błąd. Niezadowoleni gracze mogą zgłaszać już reklamacje i otrzymać zwrot pieniędzy, a także w ramach rekompensaty jedną z poniższych gier w formie cyfrowej: Far Cry 4, Assassin’s Creed Rogue, The Crew, Toy Soldiers: War Chest Hall of Fame Edition lub Zombi.

0
Źródło: Geek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.