Ugrav box zwycięzcą Startup Weekend Space Gdańsk

Pierwsza europejska edycja Startup Weekend Space odbyła się w Bremie – centrum niemieckiego sektora kosmicznego. Na miejsce drugiej edycji wybrano Gdańsk.

W niedzielę, 4 października zakończył się pierwszy w Polsce Startup Weekend Space. Ponad 50 uczestników: programistów, inżynierów, marketingowców, grafików, przyjechało do Gdańska, aby wspólnie pracować nad modelami biznesowymi swoich projektów. Pierwszego dnia osoby mające pomysł na startup miały okazję zaprezentować go przed publicznością. Każda osoba miała minutę na to, aby zainteresować pozostałych swoim projektem. Po prezentacjach odbyło się głosowanie na najlepsze koncepcje. Osoby, których pomysły nie zostały wybrane w głosowaniu dołączyły do powstałych zespołów. W ten sposób uczestnicy rozpoczęli pracę i przygotowania do końcowej prezentacji, od której zależała ocena jury i zainteresowanie ze strony inwestorów.

Przez całą sobotę zespoły pracowały nad swoimi rozwiązaniami. W niedzielę rozpoczęły się przygotowania do wielkiego finału. Oprócz prezentacji, niektóre z zespołów przygotowały modele swoich rozwiązań (do dyspozycji były drukarki 3d), a nawet wstępne wizualizacje oprogramowania i animacje. Ostatecznie sześć zespołów zdecydowało się zaprezentować swoje projekty.

Startup Weekend Space Gdańsk wygrał zespół Ugrav box, który zaproponował stworzenie testowego dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który mógłby być obsługiwany z Ziemi. Drugie miejsce przypadło zespołowi RedOut, który zaproponował ciekawą aplikację dla rowerzystów w przestrzeni miejskiej. Trzecie miejsce przyznano zespołowi Red-shift, który stworzył koncepcję sterowca wysokościowego. Zwycięski zespół w ramach nagrody otrzymał wyjazd na Satellite Masters Conference, która odbędzie się 20-22 października w Berlinie.

Historia niemieckiej edycji Startup Weekend Space pokazuje, że kilkanaście procent zespołów faktycznie kontynuuje swoje prace, niejednokrotnie modyfikując rozwiązanie zaproponowane podczas wydarzenia.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.