CoD: Black Ops 3 z rekordowym weekendem premierowym

Call of Duty: Black Ops III stał się największą premierą tego roku. Według szacunków Activision w ciągu trzech pierwszych dni przebój zarobił ponad 550 milionów dolarów ze sprzedaży na całym świecie!

Call of Duty: Black Ops III nie pobiło co prawda rekordu GTA V, które w trzy dni po premierze zarobiło okrągły miliard dolarów, ale bez wątpienia mamy do czynienia z najbardziej kasową premierą tego roku. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę kinowy rekord wszech czasów, który należy do filmu „Jurassic World” (524 miliony dolarów w trzy dni).

Także jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednie gry z serii możemy mówić o dużym sukcesie. Podczas trzydniowej premiery, sprzedaż na całym świecie wzrosła znacząco w porównaniu do ostatnich dwóch lat, a liczba pobrań wydania cyfrowego na konsole najnowszej generacji wzrosła w stosunku do zeszłego roku o prawie 100%, ustanawiając tym samym rekord tej serii gier. Gra sprzedała się także najlepiej ze wszystkich gier na PS4 dostępnych w dnu premiery. Pobito także rekord serii w ilości godzin spędzonych online (75 mln h). Treyarch i Activison z pewnością mogą być z siebie dumni.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.