Czy Hitbox.tv zdetronizuje Twitcha?

Hitbox.tv to platforma streamingowa, która w krótkim czasie zdobyła 6 milionów użytkowników. Serwis posiada najbardziej zaawansowany czat i jako jedyny oferuje transmisje w 4K przy 60 klatkach na sekundę. W ubiegłym roku Hitbox otrzymał milion dolarów na rozruch od inwestorów - teraz pozyskał kolejne środki.

Środki niemałe bo wynoszące aż 4 miliony dolarów. Wśród głównych inwestorów serwisu znalazł się Wargaming, który mocno rozwija swoje sieciowe produkcje Free-To-Play.

„Gdy przedstawiciele wielu konkurencyjnych serwisów przyznawali, że rynek należący w dużej mierze do gigantów nie pomieści kolejnych graczy, my skoncentrowaliśmy się na technologicznych innowacjach i na stworzeniu miejsca przyjaznego dla dynamicznej społeczności graczy.” — mówi Martin Klimscha, CEO Hitbox.tv.

Jak słusznie zauważa też jeden z inwestorów, CEO Speedinvest — „Esport to bardzo dynamiczny rynek, a Hitbox jest najlepszym kandydatem przejęcia dużej części rynku należącego do tej pory do poprzedniego monopolisty – Twitch – oraz innych serwisów.”

Pozyskane właśnie finansowanie umożliwi platformie Hitbox wprowadzenie kolejnych innowacji napolu technologii oraz rozwoju społeczności. Jeszcze tej jesieni, Hitbox, jako jedyna platforma stremingowa wspierająca 4K, Hitbox rozpocznie transmisje wydarzeń e-sportowych w tej rozdzielczości, przy 60 klatkach na sekundę. Na polu społecznościowym, Hitbox zapowiedział model revenue-for-all, który przyciąga kolejnych streamerów niemal wszystkich gatunków gier. Od teraz wszyscy nadawcy, niezależnie od rozmiaru publiczności, mogą otrzymać część przychodów z reklam video oraz z płatnych subskrypcji. To kolejna przewaga nad Twitchem, gdzie wynagrodzenie otrzymują tylko najbardziej popularni streamerzy.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.