Desperacka aplikacja Microsoftu – na Androida

To nie jest oczywiście pierwsza aplikacja Microsoftu na system Android, bo zgodnie z najnowszą polityką amerykański gigant oferuje wiele swoich programów na wielu platformach, w tym na Androida i iOS. Ale ta wydaje się najbardziej desperacka.

Mówiąc szczerze, że piszemy o niej trochę… z litości, bo aż żal się nam zrobiło Microsoftu, który skłania się do tak desperackich kroków marketingowych. No i trudno nam sobie wyobrazić, by ktoś znalazł tę aplikację z własnej woli i z własnej woli chciał ją zainstalować, ale może gdy przeczytacie tę informację, to kto wie?

Program nazywa się AppComparison i służy dokładnie do tego, co obiecuje nazwa: porównuje aplikacje, które dany użytkownik ma zainstalowane na swoim urządzeniu z systemem Android, a następnie informuje, które z nich dostępne są również na Windows 10 Mobile. A ponieważ (znaczna) część z nich raczej nie jest, aplikacja próbuje w takim wypadku zaprezentować inne programy, które mogą być używane zamiennie. Dodatkowo aplikacja reklamuje też po prostu najciekawsze programy dostępne w systemie Windows 10 Mobile, z których część – warto przyznać – prezentuje się naprawdę interesująco.

Trochę to wszystko żałośliwe, począwszy od samego opisu apki w sklepie Play: „Rozważasz może zmianę swojego urządzenia z systemem Android na Windows Phone”? Ale to może my odnosimy tylko takie wrażenie, bo część komentarzy użytkowników aplikacji (niestety, mniejsza część) jest bardzo pozytywna, np. „Mój następny telefon to będzie Lumia!”. A więc skoro aplikacja działa i spełnia swoje zadanie, to czemu nie?

0
Źródło: Google Play
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.