Dwie bardzo ważne zmiany w Google Play

Na razie nie są to jeszcze zmiany oficjalnie ogłoszone przez Google, ale – miejmy nadzieję – nastąpi to już wkrótce. Bo chodzi o bardzo istotne udogodnienia dla użytkowników: możliwość kupowania aplikacji w prezencie oraz dzielenia się aplikacją w ramach rodziny.

Według redaktorów serwisu Android Police nowa wersja aplikacji Play Store v5.12 zdradza dwie nowe funkcjonalności, które mają zostać niebawem prowadzone przez Google. Obie ważne i obie rzeczywiście wyczekiwane przez wielu użytkowników oficjalnego sklepu z aplikacjami dla urządzeń z systemem Android.

Pierwsza z nich to możliwość zakupienia wybranej aplikacji nie dla siebie, ale dla jakiegoś innego użytkownika systemu Android. Wystarczy kupić aplikację, a następnie podać adres e-mail obdarowywanej osoby, wpisać swoje imię (żeby prezent nie był anonimowy) i wiadomość dla obdarowywanego. Proste. Aż dziwne, że do tej pory nie było takiej możliwości.

Jeśli obdarowywana osoba nie przyjmie z jakiegoś powodu wysłanej przez nas aplikacji, będziemy mieli możliwość wysłania jej do kogoś innego. Nie wiadomo natomiast, czy dostępna będzie inna opcja – „zwrócenia” aplikacji i odzyskania przeznaczonych na nią funduszy.

Druga istotna nowość, która także ucieszy naprawdę spore rzesze użytkowników urządzeń z Androidem, to funkcja o nazwie Family Library (Rodzinna biblioteka). Dzięki niej będą oni mieli możliwość dzielenia się dostępem do zakupionych w Google Play aplikacji między członkami rodziny.

Oczywiście najpierw taką rodzinę trzeba jeszcze utworzyć, przy czym nie chodzi o udawanie się do najbliższego kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Któryś z członków rodziny (no, bądźmy tradycyjni – na przykład ojciec) musi wybrać w Play Store polecenie „Create a family” (Stwórz rodzinę), a następnie dodać do niej wybranych przez siebie członków. Google nie będzie zapewne patrzyło nikomu w dowody osobiste czy akty ślubu, więc zapewne można się spodziewać powstania sporej liczby „rodzin” istniejących tylko wirtualnie.

Trzecią nowością, już może nie tak istotną, ale również poprawiającą wygodę, ma być dodanie obsługi kart kredytowych wykorzystujących łączność NFC. Teraz pozostaje nam zatem trzymać kciuki, by Google jak najszybciej oficjalnie wprowadziło i oficjalnie ogłosiło wszystkie te ważne zmiany.

0
Źródło: androidpolice.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.