Jaki prezent kupić fanowi PlayStation 4?

W sklepach sieci Empik oraz Media Expert zadebiutowały nowe karty Sony ESD PlayStation, których nabycie równa się z otrzymaniem jednorazowego kodu umożliwiającego pobranie subskrypcji PlayStation Plus, pełnej wersji gry, bądź któregoś z płatnych dodatków. Karty od dawna cieszą się dużą popularnością za granicą. Teraz, po raz pierwszy karty trafiły do Polski. Za ich dystrybucję odpowiada epay Polska, dywizja należąca do sieci Euronet.

Karty Sony ESD PlayStation stanowią uproszczoną formę płatności za internetowe zakupy, ponieważ dotąd w PlayStation Store honorowana była wyłącznie karta kredytowa. Dodatkowo są one także dobrym pomysłem na prezent dla posiadaczy konsol PlayStation. Jak informuje Barbara Szewc z dywizji epay Polska:

D otąd w ofercie kart dystrybuowanych przez markę epay i skierowanej do użytkowników konsol PlayStation obecne były tylko karty z abonamentem PlayStation Plus, zapewniającym m.in. rabat w PS Store czy darmowe gry, a także karty w dwóch nominałach, które pozwalały na doładowanie konta w PS Store. Teraz, do znanej sieci sklepów Empik oraz Media Expert trafił nowy rodzaj kart, tzw. ESD, dzięki którym nabyć można pełną wersję gry lub wybrany płatny dodatek.

Karty ESD umożliwiają zakup pełnej wersji gry, abonamentu PlayStation Plus lub rozszerzeń gier tzw. DLC (ang. Downloadable Content), oraz przepustek sezonowych. Przykładowo, wśród dostępnych dodatków można znaleźć m.in. uzupełnienie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” pt. „Serca z kamienia”, czy pakiet tzw. FIFA Points – waluty do wykorzystania w trybie Ultimate Team w FIFA 16.

Jak wymienić kartę Sony ESD PlayStation na wirtualną grę? Zakup karty wiąże się z otrzymaniem jednorazowego kodu, który zostaje wygenerowany w momencie płatności w kasie w punkcie Empik lub Media Expert. Następnie wystarczy wprowadzić wygenerowany kod po zalogowaniu się na swoje konto PS Store, co jest możliwe bezpośrednio z konsoli PlayStation, na stronie internetowej https://store.playstation.com lub przy użyciu aplikacji mobilnej PlayStation App. Konto jest niezbędne do zrealizowania kodu i można je utworzyć z poziomu trzech wymienionych platform. Po zalogowaniu się na swoje konto, należy wybrać opcję „Realizacja kodów” i wpisać otrzymany 12-cyfrowy kod. Po jego wpisaniu można pobrać zakupiony dodatek lub grę. Poszczególne rodzaje kart są oznaczone kolorami. Karty ESD są dostępne we wszystkich punktach sieci Empik oraz Media Expert na terenie całego kraju.

0
Źródło: epay
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.