Kupiliście Batman: Arkham Knight na PC? Warner Bros zwróci wam pieniądze

Choć trudno w to uwierzyć, Rocksteady Studios nadal nie potrafią zoptymalizować odpowiednio gry stworzonej na 9-letnim silniku graficznym. Gracze, którzy próbowali odpalić zaktualizowaną wersję Batman: Arkham Knight napotykali problemy ze stronicowaniem pamięci na dysku twardym (głównie dotyczy to systemu Windows 7). Śmiesznym wydaje się fakt, że Rocksteady po tak długim czasie zamiast naprawić błąd zaleca graczom przerywanie dłuższych sesji i restartowanie gry.

Co ciekawe osoby grające na Windows 10 również mogą spotkać się z tym problemem jeśli ich pecety posiadają mniej niż 12 GB RAM-u. Warto zauważyć, że producent w rekomendowanych wymaganiach sprzętowych zalecał 8 GB RAM-u, a nie aż 12 GB. Studio obiecuje, że zajmie się także mniejszymi błędami związanymi ze specyficznymi kartami graficznymi.

Niektórzy gracze niestety przestali już wierzyć w zapewnienia wydawcy – dlatego Warner Bros zdecydowało się na pełną refundację tytułu niezadowolonym klientom. Grę można zwrócić również za pośrednictwem platformy Steam – w tym konkretnym przypadku kompletnie nie ma znaczenia to, kiedy kupiliście grę i ile godzin w niej spędziliście.