Microsoft chce pokazać bankom nowe możliwości kryptowalut

Microsoft chce pokazać bankom nowe możliwości kryptowalut

W tym celu Microsoft połączył swoje siły ze startupem ConsenSys, żeby na ich platformie zwanej Ehtereum przetestować rozwiązanie bardzo podobne do znanego z Bitcoinów rekordu block chain – jedną z podstaw bezpieczeństwa systemu kryptowaluty.

Microsoft twierdzi, że obecnie używane aplikacje do kryptowalut nie wykorzystują całego potencjału możliwości, jakie daje połączenie zaawansowanej kryptografii z rekordami block chain. Taka kombinacja może okazać się bardzo efektywna, jeśli chodzi o weryfikowanie i wymianę danych, w tym również tych kluczowych i poufnych, cenionych przez wszystkie firmy na świecie.

Platforma Ethereum umożliwi również tworzenie nowych kryptowalut – ta możliwość z pewnością zainteresuje największe banki, które od jakiegoś czasu o wiele “cieplej” spoglądają w stronę Bitcoinów i z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób wykorzystać kryptowaluty w bankowości. Jeśli rozwiązania Microsoftu weszłyby do powszechnego obiegu w bankowości, podejrzewamy, że Nadella przyznałby sobie ogromną i zasłużoną premię.