Nowe szczegóły w sprawie ekranizacji Wiedźmina

Wczoraj w studiu Dzień Dobry TVN pojawił się Tomasz Bagiński, który jako reżyser nadchodzącej kinowej produkcji z wiedźminem w roli głównej, przybliżył kolejne informacje w sprawie mocno wyczekiwanego filmu.

Wiemy już, że filmowa ekranizacja poruszy tematykę dwóch opowiadań Andrzeja Sapkowskiego – „Mniejsze zło” i „Wiedźmin”, a scenariuszem zajmie się Thania St. John („Grimm”, „Buffy: Postrach Wampirów”). Tomasz Bagiński zdradził jednak kolejne ciekawe informacje.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że budżet filmu nie dorówna swym rozmachem do innych hollywoodzkich produkcji fantasy np. „Władca Pierścieni”, ale w porównaniu do filmów realizowanych w Polsce będzie to gigaprodukcja. Jej budżet ma oscylować w granicach 20-30 milionów dolarów, a więc prawie dwukrotnie więcej niż najdroższy polski film „Quo Vadis”.

Bagiński zdradził także, że główną rolę Geralta otrzyma anglojęzyczny aktor (uff, nie będzie to Tomasz Karolak), a zdjęcia kręcone będą głównie na terenie Polski i Europy Wschodniej:

„Mamy w Polsce miejsca, które są niesamowite i unikalne na skalę światową, a które filmowo nie są wykorzystane.”

Prace nad filmem trwają już cztery lata i jeśli wszystko potoczy się po myśli twórców Geralta na ekranach kin zobaczymy w 2017 roku.

0
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.