ShiftWear – buty, w których się zakochasz

ShiftWear – buty, w których się zakochasz

Buty z ekranikami e-ink to żadna nowość. Widzieliśmy już kilka takich startupów. Shiftwear to jednak najbardziej zaawansowany projekt, który ma duże szanse powodzenia. Po obu stronach butów widoczny jest kolorowy ekran wykorzystujący technologię e-papieru. Nie dosyć, że barwny obraz wygląda dużo lepiej na butach niż tradycyjne biele i szarości, to jeszcze możliwe jest wybranie animowanej grafiki! Dzięki temu sneakersy wyglądają spektakularnie i z pewnością przyciągną wzrok przechodniów na ulicy.

Wyboru obrazu dokonujemy z dedykowanej aplikacji. Jeśli zdecydujemy się na statyczny obraz bateria wytrzyma bardzo długo, natomiast przy dynamicznej grafice twórcy przewidują, że będziemy musieli ładować buty co 30 dni. Co więcej jeśli twórcy zbiorą 2 miliony dolarów zaimplementują technologię pozwalającą ładować obuwie podczas chodzenia. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by buty były wygodne w użytkowaniu – nie musimy się przejmować deszczem czy zabrudzeniami. Sneakersy są wodoodporne (do 5m) i można je z powodzeniem wyprać w pralce.

A ile takie cuda kosztują? Z przesyłką do Polski za najtańszy model (buty różnią się wysokością kołnierza) zapłacimy 200 dolarów. Bardzo ciekawie prezentuje się także limitowany model, w którym wyświetlacz pokrywa całość buta (fot. powyżej) . Ta wersja kosztuje już jednak 1000 dolarów.