Toughbook CF-20 – pierwszy wzmocniony notebook z odłączanym ekranem

Toughbook CF-20 to nowsza wersja sztandarowego modelu Panasonic CF-19. Urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesor 6 generacji Intel Core vPro. Model zaprojektowano z myślą o jak najszerszym zastosowaniu przez pracowników mobilnych. Oferuje bogaty zestaw interfejsów oraz możliwość pracy w sześciu trybach. Ekran, dzięki wbudowanej baterii, po odłączeniu od jednostki bazowej samodzielnie pełni funkcję tabletu. Model można też wykorzystać jako klasyczny notebook oraz w trybie prezentacji, a dzięki wbudowanemu uchwytowi da się go nie tylko nosić na ramieniu, ale także zawiesić na ścianie. Ponadto urządzenie można podłączyć do specjalnej stacji dokującej dla pojazdów, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności w czasie jazdy.
Toughbook CF-20 – pierwszy wzmocniony notebook z odłączanym ekranem

10-calowy ekran urządzania jest przystosowany do pracy zarówno w ostrym słońcu, jak i w czasie ulewnego deszczu, i może być obsługiwany nawet w rękawicach roboczych. Zapewnia czytelny obraz dzięki matrycy antyodblaskowej IPS oraz jasności na poziomie 800 cd/m2

. Oferuje przy tym rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) i rozpoznaje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. Co więcej, w ofercie dostępny jest także opcjonalny digitalizator dotykowy, czyli dokładny rysik pozwalający na pisanie lub rysowania na ekranie komputera nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.

Za zwiększoną wydajność modelu CF-20 odpowiada najnowszy procesor Intel Core m5-6Y57 vPro (z pamięcią 4 MB, o częstotliwości 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel Turbo Boost). Urządzenie nie posiada wbudowanego wentylatora. Jest natomiast wyposażone w grafikę Intel HD Graphics 515, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD. Model został oparty o system operacyjny Windows 10 Pro, lecz oferuje też możliwość przejścia na wersję Windows 7.

CF-20 oprócz wysokiej wydajności i odporności gwarantować ma długi czas pracy dzięki baterii zasilającej tablet oraz możliwości wykorzystania opcjonalnej baterii ulokowanej pod klawiaturą. W ten sposób długość pracy całego urządzenia jest podwojona. Dodatkowo baterie pomiędzy tabletem a jednostką bazową można ze sobą wymieniać bez konieczności przerywania pracy urządzenia.

Aby zapewnić pracownikom mobilnym stałą łączność, Toughbook CF-20 został wyposażony w webkamerę 2MP z mikrofonem stereo oraz kamerę tylną 8 MP pozwalającą tworzyć dokumentację zdjęciową. Ponadto model oferuje możliwość implementacji modułu 4G LTE umożliwiającego połączenie z systemem zarządzania biurem (Office Management System), jak i personelem (Workforce Management System) oraz modułu GPS U-Blox 8 odpowiadającego za precyzyjną nawigację.

Panasonic Toughbook CF-20 posiada pełną gamę urządzeń peryferyjnych, aby zmaksymalizować wydajność pracowników – zarówno w biurze, jak i poza nim. Pojazdowa stacja dokująca jest wyposażona w antenę samochodową, zapewniającą możliwie najsilniejszy sygnał łączności w czasie jazdy. Oferuje również replikację portów, co pozwala w pełni korzystać z funkcjonalności urządzenia po zadokowaniu. Co ważne możliwa jest konwersja urządzenia w tablet nawet, gdy znajduje się ono w stacji dokującej, a dla bezpieczeństwa może ono być również zablokowane – zarówno gdy pracuje w trybie notebooka, jak i “konwersji”, co daje możliwość bezpiecznej pracy i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS. Toughbook CF-20 może też z powodzeniem pełnić rolę komputera stacjonarnego za sprawą pulpitowego replikatora portów. Oprócz tego wraz z modelem dostępna będzie ładowarka czteroportowa.

Podobnie jak inne modele Panasonic klasy fully rugged, Toughbook CF-20 wykorzystuje w obudowie stop magnezu. Urządzenie charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 i jest certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD 810G. Dzięki temu model nadaje się do użytku w terenie, a jednocześnie jest bardziej mobilny niż kiedykolwiek. Waży 1,76 kg w trybie notebooka, zaś sam tablet ok. 950 g, czyli mniej niż podobne urządzenia przemysłowe, ważące standardowo ok. 2 kg.

Notebook posiada zintegrowany uchwyt, dzięki czemu dodatkowe akcesoria do jego noszenia nie są potrzebne. Jednocześnie klawisze Toughbook CF-20 zostały powiększone o 16 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu, by ułatwić wprowadzanie danych.

Panasonic Toughbook CF-20 będzie objęty standardową 3-letnią gwarancją. Urządzenie będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od stycznia 2016 r. w cenie od 14 500 zł netto.

Więcej:Panasonic