Adblock Plus wkrótce na Microsoft Edge

Tak naprawdę w tej informacji ciekawa jest nie jedna, ale nawet dwie rzeczy: Adblock Plus i sama możliwość dodawania rozszerzeń do przeglądarki Edge.

Z tymi rozszerzeniami jest właśnie pewien kłopot, bo Microsoft, który bardzo promuje swoją nową przeglądarkę, oczywiście wraz z całym systemem Windows 10, trochę się plącze. Najpierw zakładał dodanie obsługi rozszerzeń w przeglądarce Edge wraz z oficjalną premierą Windows 10, ale obecnie przesunął ten termin w przyszłość. Bliżej nieokreśloną przyszłość, bo wiemy tylko, że będzie to miało miejsce „kiedyś w 2016 roku”.

Pewne fakty wskazują jednak na to, że być może nastąpi to już stosunkowo szybko. Wczoraj na jednym z portali podlegających firmie Microsoft opublikowana została strona z informacją, że rozszerzenia są już dostępne (Extensions are here!). Wprawdzie szybko została ona zdjęta, ale wygląda to trochę jak przygotowania do mającej odbyć się niedługo premiery.

I teraz drugi fakt: w sytuacji, w której oficjalnie Edge nie przyjmuje jeszcze rozszerzeń, Adblock Plus ogłasza, że niebawem będzie dostępny właśnie na tę przeglądarkę. Jak zwykle za darmo i jak zwykle z całym bogactwem inwentarza – blokowaniem śledzenia, domen typu malware, reklam (nawet na Facebooku i YouTube). I z możliwością nieblokowania reklam, które nie są zbyt inwazyjne – konfiguracja działania rozszerzenia zależy od użytkownika, ale Adblock Plus wyraźnie wskazuje na to, że wyświetlanie reklam służy do wspierania finansowego odwiedzanych stron.

Więc jak to będzie z tymi rozszerzeniami w Edge? Przekonamy się być może niebawem.

0
Źródło: adblockplus.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.