GoPro zostanie kupione przez Apple?

Fakty są dwa, oba dość przekonujące. Po pierwsze, pogłoski na temat możliwości przejęcia GoPro przez koncern Apple pojawiają się już nie po raz pierwszy – i nie po raz pierwszy giełda reaguje na nie bardzo pozytywnie. W ostatni czwartek kurs akcji GoPro wzrósł gwałtownie o 16 procent tylko dlatego, że znowu pojawiła się informacja o przeprowadzanych analizach możliwego przejęcia tej firmy.
GoPro zostanie kupione przez Apple?

Po drugie, co podkreślają wszyscy analitycy, GoPro idealnie wpasowuje się w oferowany obecnie “ekosystem” urządzeń firmy Apple; jest niczym brakujący element układanki w portfolio produktów ze znakiem nadgryzionego jabłka. Tym bardziej, że również konkurenci Apple mocno stawiają na rozwój w podobnych dziedzinach – nie chodzi tu tylko o same urządzenia GoPro, ale także opracowane przez tę firmę oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów.

Ale i na tym nie koniec. GoPro sporo wysiłku poświęca ostatnio rozwiązaniom związanym z dronami i z rzeczywistością wirtualną. To także są dziedziny interesujące firmę Apple, a nie ma chyba nic lepszego, niż pójść na skróty, sypnąć kasą i wkroczyć w nowe segmenty rynku od razu z pozycji lidera.

Czy dojdzie ostatecznie do tego przejęcia – oficjalnie nic nie wiadomo. My jednak skłaniamy się ku tezie, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Dlatego pamiętajcie – uprzedzaliśmy!