GoPro zostanie kupione przez Apple?

Tego typu pogłoski coraz bardziej przybierają na sile. Zresztą nie tylko pogłoski.

Fakty są dwa, oba dość przekonujące. Po pierwsze, pogłoski na temat możliwości przejęcia GoPro przez koncern Apple pojawiają się już nie po raz pierwszy – i nie po raz pierwszy giełda reaguje na nie bardzo pozytywnie. W ostatni czwartek kurs akcji GoPro wzrósł gwałtownie o 16 procent tylko dlatego, że znowu pojawiła się informacja o przeprowadzanych analizach możliwego przejęcia tej firmy.

Po drugie, co podkreślają wszyscy analitycy, GoPro idealnie wpasowuje się w oferowany obecnie „ekosystem” urządzeń firmy Apple; jest niczym brakujący element układanki w portfolio produktów ze znakiem nadgryzionego jabłka. Tym bardziej, że również konkurenci Apple mocno stawiają na rozwój w podobnych dziedzinach – nie chodzi tu tylko o same urządzenia GoPro, ale także opracowane przez tę firmę oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów.

Ale i na tym nie koniec. GoPro sporo wysiłku poświęca ostatnio rozwiązaniom związanym z dronami i z rzeczywistością wirtualną. To także są dziedziny interesujące firmę Apple, a nie ma chyba nic lepszego, niż pójść na skróty, sypnąć kasą i wkroczyć w nowe segmenty rynku od razu z pozycji lidera.

Czy dojdzie ostatecznie do tego przejęcia – oficjalnie nic nie wiadomo. My jednak skłaniamy się ku tezie, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Dlatego pamiętajcie – uprzedzaliśmy!