iPhone 6C zapowiada się bardzo obiecująco

iPhone 6C zapowiada się bardzo obiecująco

Chiński blog MyDrivers wydaje się dysponować najświeższymi przeciekami, a niektóre z nich potwierdzają wcześniejsze plotki, więc uznaliśmy, że na dzień dzisiejszy są to najbardziej wiarygodne informacje o modelu 6C.

iPhone 6C, o ile w ogóle będzie się tak nazywać to telefon z 4-calowym ekranem z tą samą rozdzielczością, jaką miał iPhone 5S. Zanim zaczniecie narzekać, wiedzcie że 6C zostanie (podobno) wyposażony w procesor Apple A9 (znany z 6S), 2GB pamięci RAM i… 16GB pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi o te 16 gigabajtów, to mamy nadzieję, że to po prostu najtańszy wariant 6C i telefon ten będzie dostępny również z większą pojemnością pamięci wewnętrznej.

Plotki mówią też o tym, że Apple zrezygnowało z plastiku i 6C będzie miał nieco bardziej szlachetną obudowę. Istnieje też szansa, że nowy telefon Apple będzie wodoodporny. Chociaż wydaje nam się, że jeśli Apple zdecyduje się na produkcję wodoodpornych telefonów, poczeka z tym do następnej generacji iPhone’ów.

Nowy iPhone 6C ma zostać wyposażony również w czujnik Touch ID i większą, w porównaniu do 5C, baterię o pojemności 1642mAh. Jeśli zaś chodzi o aparat, to… jak na razie mówi się o 8mpx z tyłu i 2mpx z tyłu. Niewiele, chociaż dużo zależy od samej matrycy – nie wiemy jednak na ten temat nic.

Kiedy Apple oficjalnie zaprezentuje iPhone’a 6C? Prawdopodobnie w marcu – do tego czasu pozostają nam plotki i przecieki.