Rany! Rety! Robot!

Działające roboty złożone z kilku prostych drewnianych elementów, paru śrubek i kabelków, ożywione oprogramowaniem stworzonym dla dzieci. Brzmi jak science fiction? Niesłusznie, bo jest to jak najbardziej realistyczny przepis na zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko dzięki zestawowi edukacyjnemu Lofi Robot, stworzonemu przez firmę z Trójmiasta.

Lofi Robot to polski zestaw edukacyjny służący do konstruowania oraz wprawiania w ruch robotów i urządzeń. Umożliwia proste i szybkie zbudowanie różnego rodzaju robotów: omijających przeszkody, podążających za światłem, malujących, świecących, poruszających się samodzielnie lub zdalnie sterowanych. Lofi Robot oparty jest o narzędzia open source, dzięki czemu można go dowolnie samodzielnie modyfikować i rozwijać. Podstawowym z tych narzędzi jest język oprogramowania SCRATCH stworzony głównie z myślą o… dzieciach.

Tworzenie robotów może być proste

Tworzenie i programowanie Lofi Robotów jest niezwykle proste nawet dla dzieci oraz dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z tym zagadnieniem do czynienia.

Łatwość ta jest możliwa dzięki wykorzystaniu rozwiązań zaprojektowanych z myślą o amatorach — przekonuje Maciej Wojnicki, założyciel Lofi Robot. –

Oferujemy oryginalny zestaw edukacyjny do konstruowania robotów i nauki programowania, a tym samym idealne pole do nauki podstaw mechaniki, fizyki i elektroniki. Dzięki temu praktyczna mechanika, elektronika i programowanie mogą być świetną zabawą nawet dla osób, których kontakt z informatyką kończy się na korzystaniu z poczty elektronicznej, a śrubokręta używają raz na kilka lat do skręcania mebli.

Zestaw edukacyjny, który można dowolnie rozbudowywać

Założeniem Lofi Robot jest nauka programowania poprzez konstruowanie robotów. Lofi Robot jest tańszy niż inne zestawy o podobnym przeznaczeniu, ponieważ jest oparty w jak największym stopniu na powszechnie dostępnych elektronicznych częściach. Dzięki temu można dowolnie rozbudowywać roboty o akcesoria, które nie znajdują się w kupionym zestawie. Podstawą konstrukcji robotów Lofi są wycinane laserowo drewniane części, które pozwalają w łatwy sposób tworzyć zarówno proste jak i całkiem złożone konstrukcje.

Lofi Robot jest systemem całkowicie otwartym, pełna dokumentacja i projekty są dostępne na naszej stronie, można je pobrać i potem dowolnie modyfikować — podkreśla Maciej Wojnicki. – Także o

parcie systemu o mikrokontroler Arduino sprawia, że można korzystać z jego ogromnego ‚ekosystemu’ i wiedzy współtworzonej przez niezwykle dynamicznie rozwijającą się społeczność.

W najprostszym zestawie, oprócz podstawowych klocków, znajduje się kompletny zestaw części do konstruowania robotów, sterownik oparty o Arduino, dwa silniki i komplet prostych w obsłudze modułów elektronicznych umożliwiających ożywianie robotów.

0
Źródło: Lofi Robot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.