The Surge – cyberpunk od twórców Lords of the Fallen

Latem studio Deck 13 Interactive zapowiedziało nową grę akcji. Wówczas nie poznaliśmy jednak niczego, prócz garści szkiców koncepcyjnych. Tym razem twórcy zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy.

Lords of the Fallen zabierał nas do mrocznego fantasy. W The Surge mroku również nie będzie brakowało, ale tym razem trafimy do dystopijnej przyszłości, w której roboty i wielkie korporacje walczą ramię w ramię o ocalenie ziemskiego klimatu. Praca w imię „większego” dobra nie przyniesie jednak zbawienia ludzkości. Twórcy podtykają tu pod nos wizję najbardziej przerażającej nas przyszłości, której zaczątki obserwujemy już teraz – wyobraźcie sobie chociażby reklamy, które będą potrafiły czytać w myślach.

Czym byłby cyberpunk bez wszczepów i innych ulepszeń ciała? Nasz bohater poruszać się będzie w specjalnym egzoszkielecie, którego będziemy rozbudowywać w miarę postępów w grze.

Jeśli chodzi o rozgrywkę możemy spodziewać się głównie taktycznych walk na krótkim dystansie. Wyobraźcie sobie mechanikę z Fallouta (V.A.T.S.), tylko bez żadnych pauz. Odcinanie kończyn ma przebiegać dynamicznie i naturalnie (jakkolwiek przerażająco to brzmi;)). A co z poziomem trudności? Ten będzie zbliżony do gier pokroju serii Dark Souls – najpierw będziemy musieli poznać naszych przeciwników i odnaleźć ich słabe punkty, by w ogóle marzyć o wygranej. Śmierć w grze będzie częsta, ale ma to też podnieść satysfakcję z rozgrywki.

The Surge pojawi się na komputerach PC i konsolach nowej generacji w okolicach roku 2017.

0
Źródło: Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.