Zortrax Store: pierwszy salon druku 3D w Polsce!

Zortrax Store: pierwszy salon druku 3D w Polsce!

Firma Zortrax we współpracy z oficjalnym dystrybutorem, 3D Phoenix, otworzyła w Warszawie salon druku 3D – Zortrax Store. To miejsce, w którym profesjonaliści będą mogli zapoznać się z przebiegiem całego procesu druku 3D, a także poszerzą swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań oferowanych przez firmę.

Obecnie szacuje się, że rynek druku 3D warty jest około 4.5 mld dolarów i wciąż rośnie. Specjaliści przewidują, że do 2020 roku osiągnie on poziom 17,2 mld dolarów, co daje średni roczny przyrost na poziomie 25%. Technologia ta jest coraz chętniej wykorzystywana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, a także przez profesjonalne studia projektowe i samych designerów. Od prototypów, po urządzenia medyczne i gotowe części motoryzacyjne, wszechstronność druku 3D powoduje, że nie jest to już nowinka techniczna, a realne wsparcie dla nowoczesnego biznesu. Chcąc docierać do coraz szerszej liczby polskich odbiorców, postanowiono stworzyć salon, w którym każdy profesjonalista będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę o druku 3D.

“Nasze badania wskazują, że 8 na 10 klientów decydujących się na zakup drukarki 3D po zapoznaniu się z jej możliwościami w praktyce. Chcemy, aby nasi klienci mogli na własne oczy zobaczyć, jak sprawdzają się produkty Zortrax w naturalnym środowisku pracy. Salon druku 3D powstał nie tylko z myślą o biznesie, ale także o edukowaniu polskiego rynku,”

powiedział Łukasz Kaczmarczy, prezes firmy 3D Phoenix.

“Zortrax Store to także edukacja. W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z kilkoma uczelniami, kształcącymi przyszłych inżynierów i projektantów i mamy nadzieję, że już wkrótce w salonie odbywać się będą spotkania i wykłady organizowane dla studentów. Kształtowanie świadomości polskiego rynku na temat użyteczności druku 3D i możliwości wykorzystania go w profesjonalnych projektach, to jeden z głównych powodów, który przemawiał za powstaniem Zortrax Store
w Warszawie. Jestem przekonany, że Zortrax Store w niedługim czasie stanie się bardzo ważnym punktem na technologicznej mapie Polski,”

powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Zortrax Store mieści się w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej 4. Salon prowadzony jest przez oficjalnego partnera handlowego firmy Zortrax – 3D Phoenix. Miejsce jest otwarte dla wszystkich profesjonalnych użytkowników druku 3D, a także dla tych, którzy planują wdrożenie tej technologii

we własnym biznesie. Zortrax Store będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00. W salonie dostępny będzie pełen asortyment produktów Zortrax od drukarek 3D (M200 i Inventure) przez materiały do druku o różnych właściwościach po oprogramowanie Z-Suite.